Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Zápas medzi Slovenskom a Írskom bude, hoci má Škriniar koronavírus

Milan Škriniar v reprezentačnom drese. (Autor: TASR)
TASR|8. okt 2020 o 17:14

Čoskoro absolvuje ďalší test.

BRATISLAVA. Štvrtkový futbalový zápas Slovensko - Írsko v semifinále play off o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy sa bude hrať aj napriek hráčovi s pozitívnym testom na koronavírus v domácom mužstve.

Výsledok testovania na prítomnosť koronavírusu bol v prípade slovenského reprezentanta Milana Škriniara pozitívny a trénerovi Pavlovi Hapalovi nebude k dispozícii.

Realizačný tím reprezentačného mužstva a vedenie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) následne uplatnili ďalší postup podľa protokolu UEFA Return to play a duel sa uskutoční podľa plánu.

"Hráč je po absolvovaní testu v individuálnej karanténe, nemá žiadne príznaky, cíti sa dobre a v najbližších dňoch absolvuje ďalší test, keďže slovenský tím čakajú ešte počas tohto zrazu dva zápasy Ligy národov v Škótsku a doma s Izraelom," informoval zväz na oficiálnom webe.

"Mužstvo naďalej pokračuje v príprave na zápas s Írskom podľa vopred stanoveného a osvedčeného plánu pri dodržaní všetkých hygienických opatrení tak, ako sú nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR," pokračoval SFZ.

"Súhlas s každodennou činnosťou členov všetkých zložiek národného tímu a SFZ pri príprave medzištátneho zápasu v súlade s protokol UEFA dal hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas," dodal zväz vo štvrtok popoludní.

Duel má na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne výkop o 20.45 h, sledovať ho budete môcť prostredníctvom textového online prenosu na SME.sk.

Súvisiace články