Hapal mení plány. Ako nastúpia Slováci proti Írsku?

Tréner Pavel Hapal.
Tréner Pavel Hapal. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|7. okt 2020 o 20:30

Analýza pred kľúčovým zápasom slovenskej futbalovej reprezentácie.

BRATISLAVA. Je to zápas, v ktorom sa rozhodne, či slovenskí futbalisti budú naďalej bojovať o svoj hlavný cieľ, ktorým je postup na majstrovstvá Európy 2021.

Je to zápas, v ktorom pôjde o všetko aj reprezentačnému trénerovi Pavlovi Hapalovi. Ak jeho zverenci zvíťazia nad Írskom, jeho misia bude pokračovať.

Pred súbojom s Írskom však má v zostave viaceré otázniky.

Z nominácie vypadli brankár Martin Dúbravka, obranca Dávid Hancko i stredopoliar Stanislav Lobotka.

Niektorí hráči hrajú menej, iní majú slabšiu formu. V kľúčových zápasoch rozhoduje fyzická pripravenosť, ale aj psychika.

Tréner Hapal hráčov dlhodobo sleduje a vidí ich aj na tréningoch pred zápasom. To sú faktory, ktoré bežný fanúšik nevníma.

Aj napriek tomu sa snaží uvažovať nad základnou zostavou či rozostavením. Aké možnosti má Hapal v dôležitom zápase proti Írsku?

1. Kto nahradí Dúbravku?

Brankár Newcastlu United Martin Dúbravka odchytal celú kvalifikáciu, ale v súčasnosti je zranený. Šancu medzi troma žrďami dostane Dominik Greif alebo Marek Rodák.

Na predošlom reprezentačnom zraze odchytal každý z nich jeden zápas. Greif proti Česku, Rodák proti Izraelu. V minulej sezóne mali obaja famóznu formu. Na začiatku aktuálnej sa im situácia skomplikovala.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»EURO 2021»Hapal mení plány. Ako nastúpia Slováci proti Írsku?