Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Azerbajdžan urobil chybu v nominácii, musí nahradiť legionára

Marek Hamšík strieľa tretí gól počas zápasu kvalifikačnej E-skupiny Azerbajdžan - Slovensko. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
TASR|13. nov 2019 o 12:50

V nominácii Azerbajdžanu Džamalov dočasne nahradí Israfilova.

BAKU. Chorvátsky tréner azerbajdžanskej futbalovej reprezentácie Nikola Jurčevič povolal na kvalifikačné zápasy EURO 2020 s Walesom (16. novembra) a na Slovensku (19. novembra) aj Elvina Džamalova z FK Zira.

Ten má v mužstve dočasne nahradiť Eddiho Israfilova zo španielskeho Albacete.

Ako informoval oficiálny web Azerbajdžanskej futbalovej federácie (AFFA), Israfilov nebude k dispozícii pre "technické problémy".

Tie sa majú týkať neskorého doručenia listu federácie pre španielsky klub, takže hráč si bude môcť plniť reprezentačné povinnosti až od 17. novembra. Mohol by tak stihnúť duel so Slovenskom v Trnave.

AFFA už v záležitosti informovala aj Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA). Vo výbere je až šesť hráčov FK Karabach, ktorý hrá momentálne skupinovú fázu Európskej ligy UEFA.

Azerbajdžan je v tabuľke E-skupiny na poslednom piatom mieste s jediným bodom, ktorý uchmatol v septembri doma vicemajstrom sveta z Chorvátska. Z kvalifikácie už postúpiť nemôže.

Nominácia Azerbajdžanu:

Brankári: Salahat Agajev (Neftči Baku), Emil Balajev (Tobol Kostanaj), Mehdi Jannatov (FK Sumgait)

Obrancovia: Maksim Medvedev, Badavi Husejnov, Abbas Husejnov (všetci FK Karabach), Pavel Pašajev (FK Oleksandrija), Tamkin Chalilzade, Bahlul Mustafazade (obaja FK Sabah), Šahrijar Rahimov (FK Sabail), Anton Krivocjuk (Neftči Baku), Šahrijar Alijev (FK Sumgait)

Stredopoliari: Javid Husejnov, Elvin Džamalov (obaja FK Zira), Gara Garajev, Araz Abdullajev, Richard Almeida (všetci FK Karabach), Dimitrij Nazarov (Erzgebirge Aue), Agabala Ramazanov (FK Sabail), Emin Mahmudov (Neftči Baku), Eddi Israfilov (Albacete), Vüsal Isgandarli (FK Kešla)

Útočníci: Rufat Dadašov (Preußen Münster), Ramil Šejdajev (Dinamo Moskva), Renat Dadašov (Pacos de Ferreira)

Súvisiace články