Djokovič potreboval na výhru tri a pol hodiny, Wawrinka premárnil mečbaly

Srbský tenista Novak Djokovič.
Srbský tenista Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. feb 2021 o 09:15

Bez problémov postúpil Dominic Thiem.

MELBOURNE. Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Američan Frances Tiafoe mu síce dokázal zobrať set, ale napokon po viac než tri a pol hodinách prehral po setoch 3:6, 7:6 (3), 6:7 (2), 3:6.

Aktuálne 64. hráč sveta ukázal svoje kvality najmä v druhom sete. Obaja obaja tenisti ani raz nestratili svoje podanie a Tiafoe ovládol tajbrejk v pomere 7:3.

Vyrovnaný bol aj tretí set, ktorý takisto vrcholil v tajbrejku. Tentokrát ho ovládol Djokovič 7:2 a spravil dôležitý krok k svojmu víťazstvu.

"Veľmi ťažký zápas. Keď slnko svietilo na kurt, bolo mimoriadne teplo. Duel mal množstvo rýchlych výmen. Frances bojoval, z jeho strany to bol výborný zápas.

Nebolo to však prvýkrát, čo som bol v takejto situácii. Viem, ako si v nich poradiť," vyhlásil po prvom meraní síl s americkým súperom Djokovič.

Thiem stratil len šesť gemov

Suverénnym spôsobom si zabezpečil postup Rakúšan Dominic Thiem. Nasadená trojka turnaja prešla cez Nemca Dominika Köpfera v troch setoch 6:4, 6:0, 6:2.

Ľavoruký Nemec Köpfer nikdy nezdolal hráča z prvej päťky rebríčka a Rakúšanovi odolával iba v prvom sete. Thiem dominoval na podaní, kvalitne returnoval a získaval body hrou zo základnej čiary.

"Bolo to výborné. Mám rád tento kurt, mám tu dobré štatistiky. Som rád, že som sa sem mohol vrátiť. Toto bol môj najlepší zápas tento rok tu v Austrálii," neskrýval spokojnosť finalista predchádzajúceho ročníka Thiem, ktorého v ďalšom zápase čaká víťaz súboja Nick Kyrgios - Ugo Humbert.

Nevyužil tri mečbaly

Druhé kolo znamenalo stopku pre trojnásobného grandslamového šampióna Stana Wawrinku. Tridsaťpäťročný Švajčiar nasadený ako číslo 17 podľahol Mártonovi Fucsovicsovi z Maďarska po päťsetovej dráme 5:7, 1:6, 6:4, 6:2, 6:7 (9).

Wawrinka tak nezopakuje vlaňajšiu štvrťfinálovú účasť. Švajčiar mal v tajbrejku piateho setu tri možnosti ako ukončiť zápas vo svoj prospech, no nevyužil ich.

"Práve teraz sa cítim, akoby som umieral. Som naozaj veľmi unavený," hľadal Fucsovics slová po viac ako štyri hodiny trvajúcom zápase pod horúcim slnkom.

"Bol to veľmi dlhý zápas. Vedel som, že sa súper môže vrátiť do hry, je to mentálne aj fyzicky silný hráč," vzdal Wawrinka úctu maďarskému tenistovi, ktorého v treťom kole čaká nasadená štrnástka Miloš Raonič z Kanady.

Zverev si počkal na šance

Šestka turnaja Alexander Zverev z Nemecka potreboval na postup cez Američana Maximea Cressyho tri sety, no jednoduchá záležitosť to nebola. Minuloročný semifinalista postúpil po dvoch hodinách a štyroch minútach a výsledku 7:5, 6:4, 6:3.

"Mal som protivníka, ktorý je mladý a rýchlo stúpa v rebríčku. Nebezpečný by bol pre každého. Musel som preukázať trpezlivosť a čakať na šance," zhodnotil duel Zverev. V 3. kole Nemec nastúpi proti Francúzovi Adrianovi Mannarinovi.

S turnajom sa rozlúčil Francúz Ugo Humbert. Nasadený hráč číslo 29 podľahol po trojsetovom súboji domácemu Nickovi Kyrgiosovi 7:5, 4:6, 6:3, 6:7 (2), 4:6.

Australian Open - dvojhra mužov - 2. kolo

Novak Djokovič (Srb.-1) - Francis Tiafoe 6:3, 6:7 (3), 7:6 (2), 6:3

Aslan Karacev (Rus.) - Jegor Gerasimov (Biel.) 6:0, 6:1, 6:0

Márton Fucsovics (Maď.) - Stan Wawrinka (Švaj.-17) 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (9)

Pedro Martinez (Šp.) - Emil Ruusuvuori (Fín.) 1:6, 6:3, 6:2, 7:6 (5)

Adrian Mannarino (Fr.-32) - Miomir Kecmanovič (Srb.) 6:1, 6:2, 6:4

Taylor Harry Fritz (USA-27) - Reilly Opelka (USA) 4:6, 7:6 (6), 6:7 (4), 7:6 (5), 6:2

Grigor Dimitrov (Bul.-18) - Alex Bolt (Austr.) 7:6 (1), 6:1, 6:2

Pablo Carreno-Busta (Šp.-15) - Jiří Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (3), 2:6, 6:4

Alexander Zverev (Nem.-6) - Maxime Cressy (USA) 7:5, 6:4, 6:3

Nick Kyrgios (Austr.) - Ugo Humbert (Fr.-29) 5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (2), 6:4

Domov»Tenis»Australian Open»Djokovič potreboval na výhru tri a pol hodiny, Wawrinka premárnil mečbaly