Aston Villa takmer zostúpila, teraz sa môže kvalifikovať do EL

Futbalisti Aston Villy môžu vyhrať FA Cup znovu po 58 rokoch.
Futbalisti Aston Villy môžu vyhrať FA Cup znovu po 58 rokoch. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. máj 2015 o 09:19

Futbalisti Aston Villy skončili v Lige až na sedemnástom mieste. V sobotu ich však čaká finále FA Cup-u proti Arsenalu Londýn.

LONDÝN. Anglický futbalový klub Aston Villa sa bude v sobotňajšom dueli FA Cup-u proti Arsenalu Londýn snažiť o zisk trofeje po 58 rokoch. Najstaršiu klubovú súťaž sveta vyhral dokopy sedemkrát. Naposledy v roku 1957.

Favoritom súboja vo Wembley je však súper. Londýnčania triumfovali v FA Cup-e už jedenásťkrát. A obhajujú prvenstvo z vlaňajška.

Víťaz FA Cup-u má zaistenú miestenku v skupinovej fáze Európskej ligy 2015/2016. Ak uspeje Arsenal, do hlavnej fázy sa posunie FC Liverpool. A štart v pohárovej Európe si zaistí aj siedme mužstvo Premier League FC Southampton.

Londýnčania budú účinkovať v Lige majstrov.

Aston Villa obsadila v nedávno skončenej ligovej súťaži sedemnáste miesto. A o vlások unikla zostupu do nižšej súťaže.

Promo video finále FA Cup-u.

"Byť súčasťou finále FA Cup-u je fantastický úspech tohto klubu. Som veľmi pyšný na svoje mužstvo," povedal podľa goal.com tréner Aston Villy Tim Sherwood.

"Tlak bude na Arsenale. Chlapci vedia, že sa môžu zapísať do histórie. Hrá sa len na jeden zápas, moji hráči sú schopní vybojovať túto trofej."

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Aston Villa takmer zostúpila, teraz sa môže kvalifikovať do EL