Arsenal prišiel o Čecha a opäť prehral, Chelsea stále suverénne vedie

Hal Robson-Kanu (s číslom 4) strieľa druhý a napokon víťazný gól West Bromwich Albion do siete Arsenalu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. mar 2017 o 15:47

Obhajcovi titulu z Leicestru City sa pod novým trénerom darí. V sobotu uspel aj proti West Hamu United.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu podľahli v sobotňajšom stretnutí 29. kola najvyššej anglickej súťaže na trávniku West Bromwichu Albion 1:3.

Pre hráčov Arsenalu to bola štvrtá prehra z uplynulých piatich ligových zápasov, v tomto období zdolali jedine Hull City 2:0.

Londýnsky klub navyše pre zranenie prišiel o brankára Petra Čecha, ktorého už v prvom polčase musel nahradiť David Ospina.

Arsenal stratil body na ihrisku West Bromwichu Albion. Pozrite sa, ako vyzeral zápas: fotogaléria

18.3.2017

Arsenal je naďalej na piatej priečke päť bodov za miestom zaručujúcim predkolo Ligy majstrov. V porovnaní so štvrtým FC Liverpool má zápas k dobru.

Tak zle na tom neboli dvadsať rokov

Tréner Arsene Wenger sa opäť dostal pod väčší tlak a po najčerstvejšej prehre povedal, že dospel k rozhodnutiu o svojej budúcnosti, ktoré zverejní čoskoro.

Vo funkcii pôsobí od roku 1996, jeho kontrakt vyprší na konci tejto sezóny.

"Sme v unikátne zlej situácii, keď prehrávame jeden duel za druhým. Takto sme na tom neboli dvadsať rokov. To je momentálne omnoho dôležitejšie než moja budúcnosť," citovala Francúza Wengera agentúra AP.

Leicester opäť vyhral

Líder tabuľky FC Chelsea zdolal Stoke City tesne 2:1 vďaka gólu Garyho Cahilla v 87. minúte. Zverenci Antonia Conteho vedú ligovú tabuľku s trinásťbodovým náskokom pred Tottenhamom Hotspur a Manchestrom City.

Oba kluby však majú zápas k dobru.

Úradujúci majster Leicester City uspel aj v treťom ligovom vystúpení pod trénerským vedením Craiga Shakespearea. Nad West Hamom United zvíťazil 3:2.

Brankár Leicesteru City Kasper Schmeichel zasahuje v zápase proti West Hamu United. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 29. kolo:

West Ham United - Leicester City 2:3 (1:3)
Góly:
20. Lanzini, 63. Ayew - 5. Mahrez, 7. Huth, 38. Vardy

Bournemouth - Swansea 2:0 (1:0)
Góly: 31. Mawson (vlastný), 72. Afobe

West Bromwich Albion - FC Arsenal 3:1 (1:1)

ČK: 90.+5 Bardsley po 2. ŽK

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal prišiel o Čecha a opäť prehral, Chelsea stále suverénne vedie