Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Argentína sa sťažuje na rozhodcu zo semifinále Copa America

Ekvádorský rozhodca Roddy Zambrano udeľuje žltú kartu argentínskemu reprezentantovi Juanovi Foythovi v semifinále Copa America 2019. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. júl 2019 o 09:58

Šéf Argentínskej futbalovej asociácie skritizoval aj brazílskeho prezidenta Bolsonara.

BUENOS AIRES. Argentínska futbalová asociácia (AFA) podťala sťažnosť na Juhoamerickú futbalovú konfederáciu (CONMEBOL) pre "vážne a hrubé chyby rozhodcov" v semifinálovom zápase Copa America s Brazíliou (0:2).

Šéf AFA Claudio Tapia navyše skritizoval aj brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara, ktorého polčasový čestný okruh po štadióne označil za jasné politické gesto.

Tapia poslal vedeniu CONMEBOL-u šesťstranový list. Kapitán argentínskej reprezentácie Lionel Messi už predtým vyjadril svoj hnev na predstaviteľov konfederácie a rozhodcu Roddyho Zambrana z Ekvádoru.

Prezident AFA povedal, že arbiter "nevyužil systém VAR minimálne v dvoch špecifických momentoch, ktoré jasne ovplyvnili výsledok zápasu".

AFA podrobila kritike aj organizátorov zápasu z Brazílskej futbalovej federácie za to, že nedodržali pravidlá, čo spôsobilo neodôvodnené meškanie v preprave vybavenia na štadióny. Informovala agentúra AFP.

Súvisiace články