Argentína si konečne udržala vedenie. Messi prihrával na gól

Lionel Messi v zápase Argentína - Uruguaj na Copa América 2021.
Lionel Messi v zápase Argentína - Uruguaj na Copa América 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. jún 2021 o 07:30

Argentína vedie skupinu spoločne s Čile.

CUIABA. Futbalisti Argentíny vybojovali na Copa América v Brazílii prvé víťazstvo. Vo svojom druhom vystúpení v A-skupine zdolali Uruguaj 1:0.

Jediný gól stretnutia, ktorý sa hral v hlavnom meste Brasilia, dal v 13. minúte hlavou Guido Rodriguez po centri Lionela Messiho.

Argentínčania si konečne dokázali udržať vedenie. V posledných troch dueloch vždy viedli, ale zápas nedotiahli do víťazného konca. Dosiahli prvý triumf od novembra 2020.

Argentínčania mali zápas celý čas pod kontrolou, Uruguaj sa nedostal do väčšej šance, hoci v útoku disponoval hviezdnym duom Luis Suárez - Edinson Cavani.

"Dnes sme sa snažili byť kompaktnejším tímom. Vieme, že s hráčmi, ktorých máme v zostave, dokážeme dať gól v ktoromkoľvek momente. Urobili sme ďalší krok na ceste k zlepšeniu. Toto víťazstvo určite oslávime," povedal podľa agentúry AFP stredopoliar Rodrigo De Paul.

Argentína sa so štyrmi bodmi dostala na čelo skupiny, ktorú vedie spoločne s Čile.

To dokázalo v Cuiabe zvíťaziť nad Bolíviou 1:0 vďaka gólu Bena Breretona z 10. minúty.

Uruguaj a Bolívia sú bez bodu na štvrtej, respektíve piatej priečke tabuľky.

Copa América 2021 - A-skupina:

Čile - Bolívia 1:0 (1:0)

Gól: 10. Brereton

Argentína - Uruguaj 1:0 (1:0)

Gól: 13. Rodriguez

Tabuľka A-skupiny

Domov»Futbal»Reprezentácie»Argentína si konečne udržala vedenie. Messi prihrával na gól