Angličania môžu zmeniť taktiku. Kvôli Hamšíkovi

Kouč Roy Hodgson sa mohol napokon po zápase s Walesom predsa len usmievať. Hoci až v samom závere, no jeho zverenci získali prepotrebné tri body. (Autor: TASR/ AP)
Juraj Berzedi|19. jún 2016 o 13:36

O budúcnosť Anglicka nemusíme mať starosť, hovorí o súčasnom tíme kapitán Wayne Rooney.

ST. ÉTIENNE. Posledných dvadsať minút zápasu proti Walesu hrali na štyroch útočníkov. Ofenzívna sila Anglicka je ohromná.

Tréner Roy Hodgson si môže vyberať spomedzi piatich kanonierov. Takú silu nemá žiadne mužstvo na majstrovstvách Európy.

V úvodných zápasoch s Ruskom (1:1) a Walesom (2:1) nastúpil na hrote útoku Hary Kane a na krídlach Adam Lallana s Raheemom Sterlingom.

Zo stredovej formácie ich navyše podporoval Wayne Rooney.

Keď sa niekomu z nich nedarí, Hodgson vytiahne ešte väčšie hviezdy. Urobil to aj v súboji s Walesom.

Po prestávke prišli na ihrisko Jamie Vardy a Daniel Sturridge. Obaja pritom skórovali.

Má osemnásť a nebojí sa

Výpočet útočných tromfov Anglicka dopĺňa 18-ročný supertalent Marcus Rashford. Je to najväčšia senzácia v anglickej nominácii.

V Manchestri United vyletel v tejto sezóne ako kométa. Prvý zápas v Premier League – dva góly Arsenalu. Premiéra v Európskej lige – dva góly Midtjyllandu.

„Kde, preboha, bol schovaný?“ pýtal sa na twitteri Gary Lineker, uznávaný anglický expert a bývalý slávny futbalista.

Góly strieľal odmalička. Ako šesťročný dal dvanásť gólov za desať minút.

„Potom sa trochu nudil a prihrával na góly ostatným. Jeho tím vyhral 20:0,“ spomínal jeho prvý tréner Mark Gaynord.

Skóroval aj pri svojej premiére v národnom drese proti Austrálii 2:1.

„Marcus je nebojácny, napriek mladému veku dokáže na seba zobrať zodpovednosť,“ všimol si útočník West Bromwichu Rickie Lambert.