Pred rokmi sa zaručil za svojho brata. Teraz ho vyzve vo veľkom finále

Travis (vľavo) a Jason Kelce držia v rukách dres svojho brata.

Pred rokmi sa zaručil za svojho brata. Teraz ho vyzve vo veľkom finále

Travis (vľavo) a Jason Kelce držia v rukách dres svojho brata. (Autor: TASR/AP)
Travis (vľavo) a Jason Kelce držia v rukách dres svojho brata.
Travis (vľavo) a Jason Kelce držia v rukách dres svojho brata. (Autor: TASR/AP)
Miroslav Kováčik|8. feb 2023 o 08:00

V Super Bowle si prvýkrát zmerajú sily bratia.

BRATISLAVA. Nervozita, nadšenie, hrdosť, ale aj zmiešané pocity. Zrejme tieto emócie najviac vystihujú situáciu, keď rodič vidí, ako jeho deti bojujú o slávnu trofej, no stoja na opačných stranách ihriska.

Napríklad, v tenise túto situáciu často zažíval Richard Williams. Jeho dcéry Venus a Serena bojovali proti sebe v grandslamovom finále až deväťkrát. A kým celý svet si tenisové bitky sestier užíval, ich otec sa držal v úzadí.

Lepšie povedané, nemohol sa na to pozerať.

Často radšej odišiel domov a namiesto sledovania finále jazdil na motorke alebo pracoval okolo domu. Hovoril, že vtedy najradšej kosí trávu.

V tom momente sa nemohol prikloniť sa stranu jednej či druhej dcéry a pokiaľ sedel v lietadle počas zápasu, ľudí poprosil, aby mu nehovorili výsledok.

Podobné finálové stretnutia dvoch súrodencov sú vo svete športu výnimočným javom. V bohatej 56-ročnej histórii Super Bowlu sa to doposiaľ nikdy nestalo, no táto skutočnosť sa už o niekoľko dní zmení.

V článku sa dočítate:

  • Aké boli začiatky kariér bratov Kelceovcov?
  • Ako vníma súboj svojich synov Donna Kelceová?
  • K čomu prirovnali výhru v lotérii?
  • V čom vyniká Travis oproti ostatným?
  • Aký rekord by mohol prekonať?
  • Prečo je Jason taký dôležitý pre spoluhráčov?
  • Akou formou potešil deti vo Philadelphii?
  • Vypočuje NFL prianie vyše 100-tisíc fanúšikov?

Začínal ako dobrovoľník

V pondelok od 0.30 SEČ v Glendale v Arizone na jednej strane zabojuje o Trofej Vinca Lombardiho center Philadelphie Eagles Jason Kelce a na opačnej strane bude stáť tight end Kansasu City Chiefs Travis Kelce.

Obaja patria na svojich pozíciách k tomu najlepšiemu v NFL a jednoznačne právom sa o nich hovorí ako o budúcich členoch siene slávy.

Pred pätnástimi rokmi však bolo podobné tvrdenie z kategórie sci-fi.

"Obaja sú odchovanci univerzity Cincinnati a v prípade Jasona nikto neuvažoval nad tým, že by sa mohol stať hráčom NFL. Na univerzitu išiel ako walk-on, teda bol dobrovoľník, ktorý sa zúčastňoval na tréningoch a to na pozícii linebackera.

Raz však k nemu prišiel kondičný tréner Paul Longo a povedal mu, že by z neho bol úžasný center. Napokon sa Jason za dva roky preorientoval na centra a na drafte si ho vybrala Philadelphia," vysvetlil komentátor NFL Ondřej Horák.

Center tímu NFL Philadelphia Eagles Jason Kelce.
Center tímu NFL Philadelphia Eagles Jason Kelce. (Autor: TASR/AP)

"Travis mal iný príbeh. Vedelo sa o jeho atletickom potenciáli, ale pôvodne išiel na univerzitu ako quarterback. Chcel ním byť, ale asi to nefungovalo.

Zaujímavosťou je, že Andy Reid v minulosti trénoval Jasona Kelceho vo Philadelphii. No keď prebral taktovku v Kansase a mal aj dôležité slovo pri drafte v roku 2013, tak sa ho pýtal, či je jeho brat Travis dobrá voľba. 

Samozrejme, on sa za neho zaručil a dnes môžeme krásne vidieť, ako to dopadlo," pokračoval Horák v rozhovore pre Sportnet.

Nezastaviteľná dvojica

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Americký futbal»Pred rokmi sa zaručil za svojho brata. Teraz ho vyzve vo veľkom finále