Posunul sa približne o šesťsto miest. Molčan sa chcel dostať na challengerové turnaje

Zľava porazený finalista Tomáš Jiroušek (Česko) a víťaz Alex Molčan (Slovensko) pózujú po skončení finálového zápasu dvojhry mužov na turnaji ITF Empire Futures v Trnave. (Autor: TASR)
SITA|14. aug 2018 o 12:21

Pomaly sa vracia na úroveň, na ktorej bol pred polročnou turnajovou absenciou.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Alex Molčan dokončil víťazstvom v Bratislave zlatý hetrik na domácich turnajoch ITF kategórie Futures.

Dvadsaťročný zverenec Karola Kučeru a Ľubomíra Kurhajca nadviazal na predošlé úspechy z Trnavy a Piešťan.

Vďaka trom víťazným podujatiam, na ktorých stratil iba tri sety sa v rebríčku ATP pomaly vracia na úroveň, na ktorej bol pred polročnou turnajovou absenciou spôsobenou zranením zápästia.

Hoci istú dobu nefiguroval ani medzi najlepšou tisíckou, aktuálne je v online poradí na 536. mieste.

"Tých bodov je teraz pomerne veľa, takže som sa posunul o približne šesťsto priečok. Môžem konečne zase hrať challengerové turnaje. Na kvalifikáciu sa dostanem asi všade.

Bol to môj cieľ, takže som veľmi rád. Prípravu som absolvoval dlhšiu a evidentne sa to oplatilo," uviedol Molčan pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Slovenský tenista Alex Molčan. (Autor: TASR)

Priznal, že tri turnaje v krátkom časovom slede mu dali zabrať.

"Cítim únavu. Nie je to nič strašné, ale už sa začínajú prejavovať rôzne 'boliestky'. V prvom sete vo finále v Bratislave som si myslel, že som si natiahol stehenný sval, ale asi to bolo iba niečo chvíľkové.

Začínam byť unavený fyzicky aj psychicky. Pár dní si oddýchnem a znova idem do toho," dodal v minulosti už i 442. (16. októbra 2017) muž svetového poradia.

Nachádzate sa tu: