Ak Česi nezdolajú Rusov, budú hrať o záchranu

Česi zdolali Dánov gólom v predĺžení.
Česi zdolali Dánov gólom v predĺžení. (Autor: TASR/AP)
Michal Červený|31. dec 2014 o 09:51

V prípade víťazstva by českí hokejisti mohli obsadiť v B-skupine aj druhé miesto a vo štvrťfinále by narazili na Slovensko.

BRATISLAVA. Ak českí hokejisti nezdolajú Rusov, na majstrovstvách sveta do 20 rokov budú bojovať o záchranu.

Mladým Čechom nevychádza šampionát podľa predstáv. Prehrali so Švédmi a Švajčiarmi (zhodne 2:5). Ešte v 57. minúte prehrávali 2:3 aj s Dánmi, stihli však vyrovnať a v predĺžení rozhodnúť o víťazstve.

České víťazstvo nad Dánskom.

Postup z druhého miesta

V tabuľke B-skupiny, ktorá sa hrá v Toronte, majú mladí hokejisti z Česka dva body. Pred nimi sú aj Dáni, ktorí v noci na stredu zdolali po nájazdoch Švajčiarov. V elitnej kategórii dvadsaťročných vyhrali po pätnástich rokoch.

Dva dánske body znamenajú, že Čechov do štvrťfinále posunie jedine víťazstvo nad Ruskom (hrá sa v stredu od 23:00 nášho času).

„Šancu stále máme. Verím, že v našom tíme je sila, že vyhráme a do play-off pôjdeme ešte z druhého miesta,“ povedal útočník David Kaše podľa iSport.cz.

Hráč Chomutova tvrdí, že proti Rusom bude dôležitý prvý gól. „Dúfam, že ho strelíme my. Oni potom väčšinou začnú hrať individuálne, nie ako keď vedú.“

Štvrťfinále proti Slovákom

Čechom by pomohol prípadný bodový zisk Švajčiarska v zápase so Švédskom (hrá sa od 19:00), po ktorom by im stačilo aj dvojbodové víťazstvo nad Rusmi.

„Chceme vyhrať, potom nebude čo riešiť,“ cituje iDnes.cz obrancu Davida Němečka.

Česi sa v prípade víťazstva nad Ruskom a nebodovania Švédska posunú na druhé miesto v tabuľke. Vo štvrťfinále by narazili na Slovákov, ktorí bez ohľadu na výsledok zápasu Fínsko – Nemecko skončia tretí v A-skupine.

„Tam už nie je žiadny ľahký súper, či by sme proti sebe mali USA, Kanadu alebo Fínsko,“ dodáva Němeček.