Adam Ružička nebude hrať v play-off, Flames ho vyškrtli zo zostavy

Oh My Hockey|26. júl 2020 o 08:18

Nebolo veľmi pravdepodobné, že sa Adam Ružička dostane až do Edmontonu. Napriek tomu je len a len dobré, že bol na prípravnom kempe Calgary Flames. 21-ročný útočník nazbieral cenné skúsenosti, ktoré raz snáď využije aj v NHL.

Nateraz však najlepšia liga ostáva pre iných. Tréneri tímu z Alberty rozhodli, že sa bratislavský rodák nezmestí do finálnej 31-člennej play-off zostavy. Okrem neho sa do nominácie nedostali ani Matthew Philips, Glenn Gawdin a Connor Mackey.

"Je to česť, že tu môžem byť," povedal Ružička ešte pred škrtami. "Ukázalo mi to, že so mnou počítajú aj do budúcna. Je dobré, že ma povolali a ukázali mi, že som sa počas sezóny zlepšil. Je to pre mňa naozaj dobré."

"Chlapci sa chcú pripraviť na play-off a vyhrať Stanleyho pohár, a tak brali skutočne vážne každý tréning a v modelových zápasoch každé striedanie. Celú to bolo skutočne seriózne," objasňuje svoje pocity z tréningov. "Prinieslo mi to veľa skúseností, takto trénovať s chlapcami z NHL. Snažím sa od nich všetkému učiť."

Ružička účasť v kempe nečakal. Už po prvom roku v AHL ale prišla pozvánka, ktorá znamenala veľa. Zastihla ho doma na Slovensku uprostred večere. Urastený power-forward v poslednej sezóne zaznamenal 27 (10+17) bodov v 54 stretnutiach.

Nachádzate sa tu: