Tomáš Tatar v zápase Vancouver - Montreal.
Tomáš Tatar v zápase Vancouver - Montreal. (Zdroj: SITA/AP - Jonathan Hayward)
Sportnet, TASR|22. jan 2021 o 07:00

Pozrite si nočné výsledky.

NEW YORK.  Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k triumfu hokejistov Montrealu v zámorskej NHL na ľade Vancouveru 7:3.

Tatar sa podieľal na poslednom góle hostí 65 sekúnd pred koncom v presilovej hre a bodoval tak v štvrtom z piatich zápasov novej sezóny.

Štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie sa v drese Canadiens prezentoval Fín Joel Armia, Tyler Toffoli, ktorý noc predtým zaznamenal na ľade svojho bývalého klubu hetrik, pridal tri body (2+1).

Tatar odohral celkovo 15:28 min, mal tri strely na bránku a jeden mínusový bod. V piatich dueloch v sezóne nazbieral už päť bodov (3+2). Montreal je na čele Severnej divízie.

Canadiens rozhodli o úspechu v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Domácich zložili tri rýchle góly v priebehu minúty a 34 sekúnd, zásahy Josha Andersona a Jakea Evansa delilo len deväť sekúnd.

Tatar si piaty bod pripísal po tom, ako v početnej výhode posunul puk na modrú čiaru Jeffovi Petrymu a ten nabil na prvý gól v sezóne jeho obrannému kolegovi Benovi Chiarotovi. V bránke Montrealu sa predstavil Jake Allen, ktorý chytil 14 striel a zaznamenal 150. víťazstvo v kariére. Dvakrát ho prekonal kapitán Canucks Bo Horvat, ktorý dal dva góly aj noc predtým.

Sériu troch vzájomných zápasov vo Vancouveri uzavrú tieto tímy v noci na nedeľu. V závere zápasu predviedol nepríjemný zákrok do hlavy Armiu obranca Canucks Tyler Myers, za čo dostal trest na päť minút a do konca duelu a hrozí mu aj dodatočná suspendácia alebo pokuta.

Hráči Tampy Bay uspeli aj v treťom dueli na štarte ročníka, tentoraz na ľade Columbusu 3:2 po predĺžení. Slovenský obranca Erik Černák odohral za Tampu 21:32 min so štyrmi hitmi, dvoma strelami na bránku a plusovým bodom.

Tampa a Columbus sa stretli prvýkrát od minuloročnej série prvého kola play off Východnej konferencie, v ktorej neskorší víťazi Stanleyho pohára vyhrali v piatich zápasoch. Prvý duel sa vtedy skončil až v jedenástej minúte piateho predĺženia a bol to štvrtý najdlhší zápas histórie NHL.

Tampa Bay začala sezónu tromi víťazstvami, obhajcovi Stanleyho pohára sa podobný kúsok podaril naposledy v sezóne 1999/2000 (Dallas Stars). Najdlhšiu sériu piatich víťazstiev zaznamenali hokejisti Ottawy Senators (1920/21) a Edmontonu Oilers (1985/86).

Hokejisti New Yorku Islanders zdolali New Jersey 4:1, dva góly dal Jordan Eberle. Brankár Semjon Varlamov ukončil sériu 142 mnút a 10 sekúnd bez inkasovaného gólu, ale predviedol 30 zákrokov a pripísal si ďalšie víťazstvo.

Winnipeg vyhral v Ottawe 4:1, s bilanciou 1+1 sa prezentovali Nikolaj Ehlers a Mark Scheifele. Brankár Connor Hellebuyck zlikvidoval 28 striel a tešil sa zo 150. víťazstva v NHL. Pre zranenie nedohral zápas útočník Jets Nate Thompson.

Prvé víťazstvo v sezóne zaznamenali hráči Los Angeles, keď otočili duel s Coloradom z 0:2 na 4:2. Víťazný gól strelil necelé štyri minúty pred koncom Adrian Kempe, do prázdnej bránky spečatil úspech Kings Blake Lizotte. Brankár Jonathan Quick chytil 24 striel a víťazne oslávil svoje 35. narodeniny.

NHL - základná časť - 22. január:

Boston - Philadelphia 5:4 sn. (0:0, 0:2, 4:2, - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 41. Studnicka (Krejčí, N. Ritchie), 43. Coyle (C. Smith, K. Miller), 54. N. Ritchie (Bergeron, Krejčí), 56. Carlo (Grzelcyk, Marchand), rozh. náj. DeBrusk – 27. Giroux (Provorov), 38. J. van Riemsdyk (Voráček, K. Hayes), 48. Sanheim (Voráček, Patrick), 57. J. van Riemsdyk (Voráček, K. Hayes)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) sedel na lavičke náhradníkov/

Columbus - Tampa 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, - 0:1)

Góly: 1. Bjorkstrand, 41. N. Foligno (Bjorkstrand, Atkinson) – 37. Coleman (McDonagh, Gourde), 38. M. Joseph (Cirelli, McDonagh), 62. B. Point (Hedman, Stamkos)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 21:32 min., dvakrát vystrelil na bránu a pripísal si jeden plusový bod/

NY Islanders - New Jersey 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 5. Barzal (Jo. Bailey, Dobson), 20. Eberle (Lee, Barzal), 42. Eberle (Dobson, Barzal), 46. B. Nelson (Leddy, Pageau) – 23. Bastian (T. Smith)

Ottawa - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 58. Tierney (N. Zajcev, Co. Brown) – 12. Ehlers (Copp, Beaulieu), 25. Scheifele (Connor, Ehlers), 28. Lowry (Lewis, Forbort), 34. Wheeler (Scheifele, Connor)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) nehral pre zranenie/

Vancouver - Montreal 3:7 (2:2, 0:4, 1:1)

Góly: 4. Horvat (T. Myers, Höglander), 8. Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes), 45. B. Sutter (T. Myers, Rafferty) – 2. Toffoli (Armia), 6. Armia (Toffoli), 22. Toffoli (Armia), 35. J. Anderson (Suzuki, Drouin), 36. Evans (Byron, Lehkonen), 37. Armia (Kotkaniemi), 59. Chiarot (Petry, Tatar)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:28 min., pripísal si jednu asistenciu, jeden mínusový bod a trikrát vystrelil na bránu/

Los Angeles - Colorado 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Doughty (Kopitar, J. Carter), 38. Vilardi (Walker, Athanasiou), 57. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 60. Lizotte (Moore) – 5. Rantanen (MacKinnon), 20. MacKinnon

Domov»Hokej»NHL»Tatarov Montreal vysoko zvíťazil, Černákova Tampa má skvelý vstup do sezóny