Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Na olympiádu postúpila len 11-ročná športovkyňa. Zvládla zápas o všetko

Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
Jana Sedláková|6. mar 2020 o 08:50

Na olympiáde sa predstavia aj deti.

BRATISLAVA. Sýrska stolnotenistka Hend Zazaová sa kvalifikovala na olympijské hry. Zvíťazila v západoázijskej olympijskej kvalifikácii v Jordánsku.

Mladá športovkyňa sa narodila v roku 2009, vo finále si na predmetnom kvalifikačnom turnaji poradila so 42-ročnou Marianou Sahakianovou.

Na výsledok upozornil portál theguardian.com.

Zaujímavosťou stolného tenisu na olympiáde je, že nemá žiadne vekové ohraničenie. Aj vďaka tomu si môže zahrať aj takto mladá súťažiaca.

Zazaová sa zároveň stala historicky prvou osobou zo Sýrie, ktorá sa kvalifikovala vo svojom odvetví na olympiádu.

Historicky však 11-ročná športovkyňa na najprestížnejšom športovom podujatí nie je úplnou raritou. V celkovom poradí je až piatou najmladšou.

Za posledných 52 rokov však nik mladší na olympiádu necestoval. V roku 1968 sa to podarilo Beatrice Hustiuovej z Rumunska, ktorá súťažila v krasokorčuľovaní.

Ani na tohtoročnej olympiáde nebude jedinou takto mladou účastníčkou. Britská skejtbordistka Sky Brownová bude mať v čase konania hier 12 rokov.

Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články