Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Po dlhej chorobe zomrel najstarší člen futbalovej rodiny Weissovcov

Ilustračná snímka. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 24. apr 2018 o 06:25

Jeho život poznačila cukrovka, na ktorú mal dedičnú dispozíciu.

BRATISLAVA. V pondelok ráno po dlhej chorobe zomrel vo veku 79 rokov bývalý československý futbalový reprezentant Vladimír Weiss najstarší.

Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

"Otec bývalého reprezentanta a trénera národného tímu i starý otec člena súčasného kádra výberu Jána Kozáka bol zakladateľom výnimočnej futbalovej dynastie. Je len málo rodín, ktorých zástupcovia troch generácii si zahrali na vrcholných svetových súťažiach.

Weiss najstarší hral na OH 1964 a priviezol si odtiaľ striebornú medailu, Weiss starší sa zúčastnil na MS 1990 a prebojoval sa s tímom do štvrťfinále, Weiss najmladší bol aktérom osemfinále MS 2010, kde jeho otec mužstvo viedol, resp. hral aj na finálovom turnaji EURO 2016 vo Francúzsku," uvádza sa na webe www.futbalsfz.sk.

Vladimír Weiss najst. sa narodil 21. septembra 1939 vo Vrútkach. Rodičia boli hospodári tamojšieho klubu Lokomotívy, takže futbalové ihrisko bolo pre neho samozrejmé miesto každodenných hier, najmä futbalu.

Trikrát si obliekol dres reprezentačného áčka. Do tridsiatky hral za svoj klub, na konto mu pribudlo 236 štartov v najvyššej súťaži a šesť strelených gólov.

Dal sa potom na trénerskú dráhu, viedol menšie kluby Trnávku, Rapid Bratislava, Slovenský Grob, Pezinok a Limbach, pretože ako vdovec sa staral o dve deti a nemal priestor ísť ďalej od domova.

Jeho ďalší život poznačila cukrovka, na ktorú mal dedičnú dispozíciu, prišiel o časť nohy a utiahol sa do Limbachu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.