Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Zápasy hádzanárov Tatrana preložili kvôli zhoršujúcej sa situácii s Covidom-19

Do konca roka už prešovských hádzanárov žiadny súťažný zápas nečaká. (Autor: Milan Kapusta - TASR)
TASR|17. dec 2020 o 13:11

Pripravujú sa už na štart SEHA ligy.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov si už v roku 2020 duel v domácej súťaži ani v Európskej lige nezahrajú.

Plánované zápasy s Hlohovcom v Slovnaft handball extralige (19. decembra) a portugalským Sportingom Lisabon v EL (22. decembra) sa neuskutočnia.

Prešovčania sa však predstavia v 10. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom ligy.

Zverenci Slavka Golužu naposledy odohrali duel 6. kola EL proti švédskemu IFK Kristianstad (22:27) 8. decembra.

Trénovať budú do 19. decembra

„Dva najbližšie zápasy sa nakoniec neuskutočnia z dôvodov spojených s ochorením Covid-19 a zhoršujúcou sa situáciou," informoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Dodal, že o náhradných termínoch zápasov s oboma súpermi sa rozhodne po dohode medzi klubmi a následnom odsúhlasení strešných organizácií, teda Slovenského zväzu hádzanej (SZH) a Európskej hádzanárskej federácie (EHF):

„Po odložení zápasov bude náš tím trénovať do soboty 19. decembra, následne dostane voľno. Na prvom tréningu v novom roku sa stretneme 6. januára.

Očakávame kompletné mužstvo s výnimkou reprezentantov, ktorí sa zúčastnia na majstrovstvách sveta. V danom momente ide o Tunisanov Jaballaha a Ben Abdallaha. V prípade Pedra Pacheca, vzhľadom na jeho zdravotný stav, s najväčšou pravdepodobnosťou MS vynechá."

Program nadnárodnej súťaže ešte spresnia

V SEHA Gazprom lige sa v tomto ročníku predstaví 10 klubov, čo je o dva menej ako v predchádzajúcej sezóne.

Pandemický rok 2020 si vyžiadal aj zmeny v organizácii súťaže. Exekutíva nadnárodnej súťaže rozhodla, že sa bude hrať rovnako ako v minulom roku v dvoch skupinách.

Maďarský Telekom Veszprém a bieloruský Meškov Brest postúpia priamo do štvrťfinálovej fázy súťaže a vynechajú stretnutia skupinovej fázy. Tá sa bude týkať ôsmich tímov, medzi nimi aj hráčov Prešova.

Golužovi zverenci sa predstavia v A-skupine, kde sa nachádzajú aj chorvátsky PPD Záhreb, srbský tím Metaloplastika Šabac a severomacedónsky klub Eurofarm Pelister z Bitoly.

V B-skupine sú severomacedónsky Vardar Skopje, ukrajinský Motor Záporožie, chorvátske Nexe Našice a srbská Vojvodina Nový Sad.

Program zápasov Tatrana sa spresní až v najbližších týždňoch.

Súvisiace články