Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tatran zasiahol koronavírus, jeho zápas v Európskej lige museli odložiť

Do konca roka už prešovských hádzanárov žiadny súťažný zápas nečaká. (Autor: Milan Kapusta - TASR)
TASR|23. okt 2020 o 22:11

Očakáva sa, že prípadov bude viac.

PREŠOV. Zápas 2. kola Európskej hádzanárskej ligy medzi Sportingom Lisabon a Tatranom Prešov sa v utorok 27. októbra v Portugalsku neuskutoční.

Európska hádzanárska federácia (EHF) ho presunula na iný termín po viacerých pozitívnych testoch na koronavírus u hráčov 15-násobného slovenského majstra.

V utorok hrali s Francúzmi

Tím Tatrana absolvoval povinné vyšetrenia antigénovými testami pred odchodom na stretnutie Európskej ligy v piatok podvečer.

"Testovanie ukázalo osem pozitívnych prípadov v našom mužstve, z toho sedem sa týka hráčov a jeden člena realizačného tímu," informoval generálny manažér Miroslav Benický na oficiálnej stránke prešovského klubu.

"Samozrejme, promptne sme o tejto skutočnosti informovali EHF, ktorá následne oficiálne zápas odložila," pokračoval.

Tatran prehral v utorňajšom domácom zápase B-skupiny EL s USAM Nimes Gard 22:28.

Väčšina nemá výraznejšie symptómy

"Aj v súvislosti so zápasom, ktorý sme odohrali tento utorok proti mužstvu Nimes, kde sa aj po návrate tímu do Francúzska vyskytli ďalší pozitívni hráči, sa dá očakávať, že aj v našom mužstve ešte pozitívne testovaných pribudne," myslí si Benický.

"Preto nemá žiadny zmysel ísť do rizika, vycestovať s pozliepaným mužstvom do Lisabonu, kde by mohol byť tím otestovaný pozitívne a musel by tam podstúpiť karanténu. EHF preto prijala jediné možné opatrenie a zápas je odložený," uznal.

Generálny manažér klubu dodal, že väčšina pozitívne testovaných hráčov s výnimkou dvoch členov kádra momentálne nemá žiadne výraznejšie symptómy.

"Pevne veríme, že zdravotný stav chlapcov sa nezhorší, prebehne s miernejšími príznakmi a čím skôr sa budeme môcť vrátiť do tréningového procesu," dodal.

Súvisiace články