Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran pri prvej prehre v Lige majstrov urobil v závere chybu

Prešov vyšiel prvýkrát naprázdno. (Autor: tasr)
Ján Leško|Publikované 8. okt 2018 o 12:58

Na palubovke mal viac hráčov, tréner uznal, že nehrali dobre.

Tatran Prešov - Čechovskí Medvedi, 6.10.2018: fotogaléria

8.10.2018

PREŠOV. Slovenský hádzanársky šampión v C–skupine Ligy majstrov zaváhal prvý raz. Tatran Prešov vyhral v Istanbule, v Skopje i doma so Silkeborgom.

Vo štvrtom kole ale šancu upevniť si pozíciu lídra nevyužil. Dosť prekvapujúco, keďže viacnásobní ruskí majstri so svojím legendárnym trénerom Maximovom prišli do Prešova s nulou na konte bodov.

Na rozdiel od favorizovaného Tatrana, ktorý dovtedy dobre v Lige majstrov hral a vyhrával.

Znova doma, tentoraz Sporting Lisabon

Dánsky Bjerringbro–Silkeborg druhý deň po tom, ako dovtedajší líder C–skupiny Ligy majstrov EHF Tatran Prešov doma s ruskými Čechovskými Medveďmi zakopol, na svojej palubovke ďalšie prekvapenie nepripustil.

Macedónsky Metalurg Skopje podľa predpokladov bez väčších problémov zdolal a na čele skupiny vystriedal slovenského majstra.

Jeho cieľom je postup zo skupiny. Ppo dobrom vstupe sa prešovský tím zaradil medzi vážnych kandidátov.

Tatran Prešov trónil síce v Lige majstrov vysoko ako nikdy predtým, no v jeho tábore postavenie lídra, aspoň podľa deklarovaných vyjadrení, nepreceňovali.

Pochopiteľne, kto by si nechcel takúto pozíciu na špici vychutnať čo najdlhšie?

Na druhej strane sa všetci snažili zachovať chladné hlavy a koncentrovať sa po troch úspechoch na dôležité dva domáce duely a v nich sa pokúsiť vydolovať plný bodový zisk. Najprv už so spomínanými Rusmi a potom, na sobotu 13. októbra, keď do Tatran handball areny (THA) zavíta Sporting Lisabon.

Dnes už je jasné, že tento zámer Tatranu nevyjde. Zato ale postupová nádej stále žije. Hoci naštrbená domácou prehrou.

Najbližšou úlohou Tatrana Prešov je teraz nachystať sa na zvlášť dôležitý domáci súboj so Sportingom Lisabon.

Na arbitrov hromžili napokon neprávom

Čo sa týka najtesnejšej prehry Tatrana v zápase s Čechovskými Medveďmi 27:28, posledné sekundy vyvolali v hľadisku búrku nevôle po tom, ako vyrovnávajúci gól Januša Lapajneho, dve sekundy pred koncom rumunskí rozhodcovia uznali, no nakoniec ho na pokyn maďarského delegáta EHF odvolali.

Najprv, že padol po čase, potom pre údajný vstup ôsmeho prešovského hráča na ihrisko.

Záznam z hektického záveru však potvrdil, že chybu spravil predsa len Prešov. Naviac poslaným hráčom na palubovku bol Roman Carapkin.

Rozhodne však nie tento moment bol hlavnou príčinou, že Tatran vyšiel doma naprázdno. To športovo uznal aj jeho tréner Slavko Goluža.

„Nehrali sme dobre, robili množstvo chýb, slabšie sme hrali v obrane, útok nefungoval, ako mal, nevyužili mnohé vyložené šance, počas našich presiloviek dokonca inkasovali. Skrátka, nemali sme pripustiť, aby sa výsledok lámal na samom konci. Na silu Čechovských Medveďov i na fakt, že dva predošlé zápasy prehrali len tesne, som upozorňoval už pár dní pred zápasom. Ukázalo sa, že to neboli len slová do vetra. Prehrali sme s kvalitným súperom. So Sportingom sa vynasnažíme znovu vyhrať, no budeme musieť hrať podstatne lepšie tímovo.“

Tabuľka C-skupiny

1. Silkeborg 4 3 0 1 131:111 6
2. Sporting 4 3 0 1 122:110 6
3. Prešov 4 3 0 1 110:98 6
4. Besiktas 4 2 0 2 103:105 4
5. Čechov 4 1 0 3 100:113 2
6. Metalurg 3 0 0 3 72:93 0

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.