Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Za titul vraj 300 000 Sk, podľa Daniša Iuventa favoritom

SITA|Publikované 9. máj 2007 o 11:06

BRATISLAVA 9. mája (SITA) - Hádzanárky Michaloviec sa po tretí raz za sebou a celkovo štvrtýkrát prebojovali v play off do boja o slovenský majstrovský titul. V aktuálnom ročníku 2006/2007 bude finálovým ...

BRATISLAVA 9. mája (SITA) - Hádzanárky Michaloviec sa po tretí raz za sebou a celkovo štvrtýkrát prebojovali v play off do boja o slovenský majstrovský titul. V aktuálnom ročníku 2006/2007 bude finálovým súperom Iuventy tím Slovan Duslo Šaľa, z doterajších troch meraní síl boli Michalovčanky dvakrát úspešné.

Štvrtá finálová konfrontácia medzi Michalovcami a Šaľou sa začne dvoma duelmi na východe Slovenska, ten prvý je na programe v sobotu 12. mája. V prípade piateho rozhodujúceho stretnutia bude mať Iuventa proti Duslu výhodu domáceho prostredia. "Myslím si, že zápasy pred vlastným obecenstvom majú v play off zvláštnu silu. Sme favoritom, to priznávam, ale z dlhoročných skúseností viem, že zápasy s Duslom bývali zakaždým vyrovnané a nevyspytateľné, nuž a rovnaké očakávam aj tentoraz," uviedol pre denník Korzár tréner michalovského družstva Dušan Daniš, ktorý silné i slabé stránky Dusla veľmi dobré pozná a o aktuálnej výkonnosti Šale mu čo-to povedal aj jeho rodinný príbuzný, kouč Banskej Bystrice Vladimír Danove. Práve pod Urpínom spečatili Šalianky svoj postup do finále. "Navzájom sa poznáme, v posledných sezónach sme proti sebe odohrali mnoho zápasov vo WHIL, Slovenskom pohári i Pohári EHF, takže to bude skôr o momentálnej výkonnosti. Tá naša má stúpajúci trend, ale nezabúdajme, že každý duel i každá séria sú špecifické," poznamenal ďalej lodivod úradujúceho slovenského majstra D. Daniš. Pre michalovské družstvo je vraj vypísaná odmena za titul vo výške 300 000 Sk.

Z pohľadu Iuventy je potešiteľné, že pred finálovou sériou sa do formy dostávajú hráčky, ktorým to doteraz veľmi nešlo. V bránke sa v semifinále play off proti Štartu Bratislava výborne prezentovala Oxana Ploščinská a na spojke jej sekundovala Anna Dittelová. "Pokiaľ ide o Ploščinskú, jej forma stúpla už v prvom domácom zápase so Štartom, keď v dôležitom závere takpovediac zavrela bránku, následne v druhom stretnutí pustila v prvom polčase iba tri góly z hry a v treťom zápase série mala úspešnosť zákrokov až na 54-percentnej úrovni. Aj Dittelová sa prebudila, dala 9 gólov. Sama však veľmi dobre vie, že ich mohlo byť aj dvadsať. Očakávam, že sa prebudia aj ďalšie hráčky zo spojkového radu, pretože ich forma v poslednom čase mierne poklesla," dodal pre Korzár Dušan Daniš.

Na východe Slovenska veria, že sa vyrieši aj situácia s dostatočnou diváckou kulisou a priaznivci nezostanú takpovediac v ofsajde. Hádzanársky prvý duel by sa mal začať v sobotu 12. mája od 18.00 h, v ten istý deň od 16.30 h je však naplánovaný aj výkop I. futbalovej ligy skupiny o záchranu Michalovce - Lučenec. Navyše po možnom štvrťfinálovom postupe slovenských hokejistov cez Švédov na majstrovstvách sveta v Moskve by sa semifinálový duel zverencov Júliusa Šuplera začínal práve v sobotu o 17.15 h SELČ.


Súvisiace články