Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

WHIL - Slavia Praha majstrom ČR

SITA|Publikované 23. máj 2007 o 20:28

VESELÍ 23. mája (SITA) - Novým majstrom Českej republiky v hádzanej žien sa stalo družstvo Slavie Praha. Zverenkyne slovenského trénera Tomáša Kuťku zdolali v rozhodujúcom piatom finálovom stretnutí národného ...

VESELÍ 23. mája (SITA) - Novým majstrom Českej republiky v hádzanej žien sa stalo družstvo Slavie Praha. Zverenkyne slovenského trénera Tomáša Kuťku zdolali v rozhodujúcom piatom finálovom stretnutí národného play off WHIL o titul tím Sport Slokov Veselí nad Moravou na jeho pôde 19:18. Trénerom Veselí, ktoré nedokázalo v domácom prostredí obhájiť minuloročný titul, je tiež Slovák - Michal Lukačin.

Hádzaná - WHIL - národné play off o titul majstra ČR - finále - piaty zápas (hralo sa na 3 víťazné zápasy):

Sport Slokov Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 18:19 (6:10) - stav série 2:3, majstrom ČR sa stalo družstvo DHC Slavia Praha

Najviac gólov: Handlová 5/1, Fleková 4/1 - Černá 7/3, Štolfová 3

Pok. hody: 6/5 - 4/4, vylúčené: 7-5, ČK: Zachová za tri vylúčenia (Slavia), rozhodovali: Karlubík, Struhár,

600 divákov

Vo Veselí nad Moravou sa hralo vyrovnané a rýchle stretnutie. Stav bol dlho vyrovnaný a až na konci prvého polčasu si hosťujúce slávistky vybudovali štvorgólový náskok. Domáce hádzanárky sa snažili v druhom polčase vyrovnať stav stretnutia, čo sa im aj v 45. min. podarilo (13:13). V ďalšom priebehu bolo stretnutie vyrovnané a nervózne, šancu zvíťaziť mali obe mužstvá. Hostky z hlavného mesta však mali v závere viac šťastia, keď 5 sekúnd pred koncom upravila Černá zo sedmičky na konečných 19:18 pre Slaviu.