Weiss sa vrátil a prispel k víťazstvu Olympiakosu

(Autor: archív TASR/AP)
SITA|5. jan 2014 o 16:10

Slovenský futbalový reprezentantasistoval na štvrtý gól Paula Machada pri víťazstve nad tímom Kalloni 4:0.

ATÉNY. Slovenský futbalový reprezentant a hráč Olympiakosu Pireus Vladimír Weiss sa po svalovom zrannení a 17 dňoch opäť objavil v súťažnom zápase v drese svojho gréckeho zamestnávateľa, ktorý naďalej neokúsil trpkosť prehry v tejto ligovej sezóne.

Dvadsaťštyriročný šikovný krídelník v sobotňajšom domácom dueli 18. kola gréckej Super League proti tímu Kalloni (4:0) prišiel na trávnik v 56. minúte za Španiela Davida Fustera.

V 75. minúte sa postaral o štvrtý gól v sieti brankára hostí Giannisa Siderakisa. Po akcii, na ktorej mal podiel aj Weiss, skóroval ďalší striedajúci futbalista v drese Olympiakosu - Portugalčan Paulo Machado.

Grécky majster Olympiakos Pireus je na najlepšej ceste poľahky obhájiť domáci titul. V sezóne 2013/2014 majú zverenci 50-ročného španielskeho kouča Míchela vynikajúcu bilanciu: v 18 kolách získali 52 bodov za 17 víťazstiev a jeden nerozhodný výsledok pri skóre 57:6.

Na čele tabuľky majú 10-bodový náskok pred PAOK Solún, ktorý vyhral na ihrisku Škoda Xanthi 2:1.

O triumfe tímu slovenského stredopoliara Miroslava Stocha, ktorý hral do 62. minúty, rozhodol v nadstavenom čase Lino.