Črtalo sa fiasko. Francúzi však na MS otočili zápas proti outsiderovi

Francúzsky basketbalista Evan Fournier v zápase proti Libanonu.
Francúzsky basketbalista Evan Fournier v zápase proti Libanonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. aug 2023 o 13:35 (aktualizované 29. aug 2023 o 18:15)

Dominikánska republika si poradila aj bez hviezdy NBA.

MANILA. Basketbalisti Nemecka a Dominikánskej republiky si zaistili prvé miesto v skupine a tým pádom postup do nadstavbovej časti MS.

Nemci v záverečnom stretnutí E-skupiny zdolali Fínov 101:75, a tak bolo jasné, že Austrália a Japonsko zabojujú o druhé postupové miesto.

Vo vzájomnom súboji domáci nestačili na papierového favorita a napriek 33 bodom Josha Hawkinsona prehrali jednoznačne 89:109.

Dominikánska republika zvíťazila v "áčku" nad Angolou 75:67, hoci najväčšia hviezda tímu Karl-Anthony Towns hral len 15 minút a dal osem bodov.

Francúzi k dvom prehrám takmer pridali tretiu. Proti outsiderovi z Libanonu senzačne prehrávali na začiatku štvrtej štvrtiny 60:64, ale následne sa skoncentrovali a po výsledku 85:79 obsadili tretie miesto v H-skupine.

V zápase o prvé miesto v skupine triumfovali Kanaďania nad Lotyšmi 101:75. Zámorský tím potiahol opäť rozohrávač Shai Gilgeous-Alexander z Oklahomy City Thunder, ktorý zaznamenal 27 bodov.

MS v basketbale 2023:

Skupina A:

Angola - Dominikánska republika 67:75 (32:37)

Kanada - Lotyšsko 101:75 (43:42)

Domov»Halové športy»Basketbal»Črtalo sa fiasko. Francúzi však na MS otočili zápas proti outsiderovi