Proti Slovákom vynikali v obrane, Česi im pred MS nasúkali poltucet

Český hokejista David Tomášek (vľavo) sa teší so spoluhráčmi v zápase proti Nemecku. (Autor: TASR/ dpa via AP)
TASR|13. apr 2023 o 22:00

Česi dvakrát skórovali vo vlastnom oslabení.

BRATISLAVA. Hokejisti Česka si v prípravnom zápase pred blížiacimi sa MS v Rige a Tampere poradili s domácim Nemeckom jednoznačne 6:2.

Ešte v 27. minúte prehrávali najtesnejším rozdielom, no v druhej časti dvoma gólmi otočili skóre a v tretej tretine pridali ďalšie štyri góly. Zaujímavosťou je, že Roman Horák a Jakub Flek skórovali vo vlastnom oslabení.

Nemci predošlé tri prípravné zápasy odohrali proti Slovensku. Všetky vyhrali, dokopy v nich inkasovali len tri góly, no proti Čechom v defenzíve vybuchli.

Okrem Česka bude súperom Slovenska na MS aj Slovinsko, ktoré zvíťazilo nad Poľskom 3:2 po samostatných nájazdoch. Víťazný premenil Bine Mašič.

V súboji tímov, ktoré sa na nadchádzajúcom šampionáte predstavia v A-skupine v Tampere uspeli Švédi, ktorí si poradili s Dánmi 3:0.

Príprava pred MS v hokeji 2023:

Nemecko - Česko 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Góly: 9. Eder, 52. Müller - 28. Flek, 35. Tomášek, 41. Horák, 50. Flek, 58. Beránek, 59. Chlapík

Dánsko - Švédsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 26. Sylvegard, 38. Bengtsson, 49. Karlkvist

Slovinsko - Poľsko 3:2 sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. a 23. Maver, rozh. nájazd: Mašič - 14. a 35. Lyszczarczyk

Domov»MS v hokeji 2023»Proti Slovákom vynikali v obrane, Česi im pred MS nasúkali poltucet