Radosť futsalistov Ruska.
Radosť futsalistov Ruska. (Autor: Reuters)
TASR|4. feb 2022 o 19:16 (aktualizované 4. feb 2022 o 22:07)

Rusi sú majstrami Európy z roku 1999.

AMSTERDAM. Futsalisti Ruska zvíťazili v piatkovom semifinále na ME v Holandsku nad Ukrajinou po dramatickom priebehu 3:2.

Vo finále si o svoj druhý titul zahrajú proti Portugalsku.

Majstri Európy z roku 1999, ktorí na ME zdolali Slovákov 7:1, viedli v prvom polčase už 2:0. Ukrajina ale bojovala a bola favoritovi dôstojným súperom.

A 70 sekúnd pred koncom mohla z penalty vyrovnať na 3:3, ale Petro Šoturma zlyhal.

Duel gigantov začali lepšie Španieli, už po 17 sekundách otvoril skóre Gomez a po signáli zvýšil v 13. minúte Chino.

Majstri sveta ale v druhom polčase zvýšili obrátky a predviedli skvelý obrat. Bruno Coelho z penalty vyrovnal a potom mladý talentovaný Zicky dvoma gólmi rozhodol o triumfe Portugalska.