Angličanky sa poriadne natrápili s Nigériou. Domáca Austrália vyradila Dánky

Chloe Kellyová (vľavo) a Alex Greenwoodová sa tešia po triumfe v zápase Anglicko - Nigéria na MS vo futbale žien 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. aug 2023 o 13:00 (aktualizované 7. aug 2023 o 14:50)

Anglické futbalistky dohrávali v početnej nevýhode.

BRISBANE. Futbalistky Austrálie postúpili do štvrťfinále MS vo futbale žien 2023. V pondelkovom osemfinálovom stretnutí v Sydney vyhrali nad Dánskom 2:0.

V ďalšej fáze nastúpia proti Francúzsku alebo Maroku. Víťazný gól vsietila v 29. minúte Caitlin Foordová a triumf poistila v druhom polčase Hayley Rasová.

Do štvrťfinále postúpilo aj Anglicko. V Brisbane remizovalo s Nigériou 0:0 v riadnom hracom čase i po predĺžení a o triumfe rozhodlo až v jedenástkovom rozstrele (4:2).

V ďalšej fáze nastúpi proti Kolumbii alebo Jamajke. Nigérijčanky nevyužili na konci riadneho hracieho času a ani v predĺžení vylúčenie Lauren Jamesovej.

V rozstrele nepremenili prvé dva pokusy, rozhodujúcu jedenástku vsietila vo štvrtej sérii Alex Greenwoodová.