Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vydavateľstvo Petit Press zdolalo vo finále SME

(Autor: FOTO SME - Vladimír Šimíček)
Sportnet|Publikované 7. dec 2014 o 19:17

Futbalový turnaj na počesť zakladajúceho šéfredaktora denníka SME priniesol úspech domácim.

BRATISLAVA. Zamestnanci vydavateľstva Petitpress, ktoré vydáva aj denník SME, zložili pre Memoriál Karola Ježika už tradične dve futbalové družstvá. A tentoraz im nikto z kolegov z iných médií nestačil. Vo finále si zahrali proti sebe.

Rozhodujúci súboj vyhrali zamestnanci samotného vydavateľstva. V zápase o prvenstvo zdolali kolegov z denníka 2:0. Tretí skončili hráči televízie Markíza.

Rozhodla Onuferová

„Veľká spokojnosť. Porazili sme v skupine najmä Plusku, z toho bola najväčšia rivalita,“ hovoril s pohárom za výhru v ruke Stanislav Cibulka z tímu Petit Pressu.

Prvýkrát sa na futbalovom turnaji predstavili aj ženy z Hospodárskych novín. Napínavý zápas proti ženám denníka SME sa skončil bezgólovou remízou.

Rozhodla ho až parádnou strelou v záverečnom rozstrele Marianna Onuferová. Po hráčkach Markízy z minulých rokov tak ženy SME zdolali aj nové súperky.

V tradičnom zápase detí padlo osem gólov, po štyroch na oboch stranách.

gggg_res.jpg

Nováčik posledný

Zaujímavosťou turnaja bolo aj prvé vystúpenie družstva v tričkách novovznikajúceho denníka s názvom Projekt N. Po dvoch prehrách a remíze však skončili v skupine poslední.

„Môj základný pocit je, že nemám takú veľkú radosť ako pri tomto memoriáli mávam zvyčajne. Namiesto našich dvoch tímov, boli takpovediac tri. To je situácia, ktorá ma nenapĺňa radosťou,“ povedal riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.

Verí, že atmosféra, ktorú sa v denníku SME podarilo vybudovať, zostane aj naďalej. A že si v budúcnosti dokážu redakcie oboch denníkov vždy sadnúť za jeden stôl, alebo si zahrať spolu futbal.

„Som vďačný všetkým tímom, nielen tým našim, že na memoriál chodia, pretože to je najmä spomienka na Karola Ježíka ako osobnosť,“ dodal Fulmek. Aktuálny ročník futbalového turnaja bol už 15. v poradí.

A–skupina

SME

Hospodárske noviny

TV JOJ

Rozhlas

B–skupina

Petit Press

Plus 1 deň

Markíza

Projekt N

Konečné poradie – turnaj mužov:

1. Petit Press

2. SME

3. Markíza

Turnaj žien:

1. SME

2. Hospodárske noviny

Zápas detí:

Biele – Farebné 4:4

dddd_res.jpg

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.