Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Východniarky sa do čierneho netrafili

(Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|Publikované 10. sep 2018 o 22:00

Seriál najvyššej futbalovej súťaže žien mal počas víkendu už svoje tretie pokračovanie.

KOŠICE/BARDEJOV. Nováčik z Košíc doma a bardejovský vicemajster v Nitre vyšli strelecky naprázdno, a tak Lokomotívu môže mierne potešiť iba fakt, že si pripísali svoj prvý bod medzi elitou a Partizán zase skutočnosť, že si udržali neporaziteľnosť.

Obaja naši zástupcovia uhrali bezgólové remízy. Košice s Duklou Banská Bystrica a Bardejov v Nitre.

Čo na tento chudobný výlov hovoria samotní kormidelníci oboch tímov?

Tréner nováčika Vladimír Chovaník: „Z bodu veľkú radosť nemáme. Síce potešil, ale keď si vrátim film zápasu späť i našu prevahu, viac mrzí strata tých dvoch, ktoré by sme si pri väčšom pokoji v šanciach zaslúžili. Druhý polčas sa hral prakticky iba na bránu Dukly, ale sieť sme nedokázali napnúť. Chýba nám viac sústredenosti i rozvahy v koncovke. Dievčatá veľmi chceli, pri absencii Nagyovej a Vrankovej sme oslabili ofenzívu, no napriek tomu bolo z čoho skórovať. Škoda každého strateného bodu, ktoré budeme musieť neskôr krvopotne naháňať, ak si chceme prvoligové dresy zachovať. Máme pred sebou náročný program. Už zajtra zápas Slovenského pohára so Žilinou a v sobotu opäť doma, tentoraz s nebezpečnou Nitrou od 10.30 hod.”

Bardejov zakopol s iným tímom než Slovanom

Rovnakú nespokojnosť neskrýval ani kouč Partizána Bardejov Ľubomír Čekan.

„Po dlhšej dobe sme stratili body s iným tímom než s bratislavským Slovanom. Aj keď nejaké príležitosti boli na oboch stranách, zápas sa skončil spravodlivou deľbou bodov. Mali sme loptu viac pod kontrolou než súper, ale to nestačilo. Predsa len hráme so značne omladeným kádrom so zmeneným herným štýlom, a tak to určite chvíľu potrvá, kým si všetko sadne. Ale zo svojej náročnej cesty neustúpime, lebo iba tá nám v budúcnosti môže priniesť úspech. A to si musia uvedomiť všetky hráčky, lebo i Nitra nám ukázala, že keď nie sme stopercentne skoncentrovaní, body nám z neba padať nebudú.”

Autor: Rudolf Rondzik

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.