Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Škrtel, Weiss, Hubočan či Nemec. Potrebuje reprezentácia ich návrat?

Zľava Tomáš Hubočan, Adam Nemec a Martin Škrtel. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|30. okt 2020 o 16:00

Verejnosť sa nomináciu dozvie v utorok.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia je v netradičnej situácii. Hoci v októbri splnila cieľ, ktorým bol postup do finále baráže o EURO 2020, zniesla sa na ňu veľká kritika.

Doplatil na to tréner Pavel Hapal, ktorého vedenie futbalového zväzu pre neuspokojivý prejav tímu odvolalo.

Nahradil ho Štefan Tarkovič. Muž, ktorý bol pri reprezentácii päť rokov asistentom trénera Jána Kozáka staršieho.

Medzi hráčmi bol rešpektovaný a uznávaný.

A môže zohrať dôležitú úlohu pri návrate Martina Škrtela, Tomáša Hubočana, Adama Nemca či Vladimíra Weissa do reprezentácie.

„Ak sa niekto rozhodne skončiť, treba to akceptovať a pripraviť ďalších hráčov,“ načrtol pre SME bývalý reprezentačný tréner Ladislav Jurkemik.

Posledné zápasy však ukázali, že reprezentácia nemôže stáť len na Marekovi Hamšíkovi. Potrebuje ďalšieho lídra, skúsenosti i kvalitu.

A za súčasného stavu ju všetci štyria spomínaní hráči ponúkajú. Kto z nich by sa mal pred dôležitým zápasom v Severnom Írsku vrátiť do národného tímu?

Potrebuje reprezentácia Škrtela?

Za reprezentáciu hral takmer pätnásť rokov, z čoho posledných deväť bol jej kapitánom. Tak dlho v tejto funkcii nebol nikto pred ním.

Bol osobnosťou na ihrisku a hlavné slovo mal aj v kabíne. Za národný tím odohral 103 zápasov vrátane majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016.

„Vzťahy v mužstve fungovali na princípe rodiny a takú atmosféru, aká panovala v mužstve v tom čase, som nezažil nikde inde,“ priznal Škrtel.

Mesiac pred štartom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 sa rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru. Pre zdravotné ťažkosti i neistotu v klube.

Na jeho poste hrali Denis Vavro či Martin Valjent. Obaja s potenciálom, aby ho raz mohli nahradiť. Nie však v súčasnosti.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články