Škrtel, Weiss, Hubočan či Nemec. Potrebuje reprezentácia ich návrat?

Zľava Tomáš Hubočan, Adam Nemec a Martin Škrtel.
Zľava Tomáš Hubočan, Adam Nemec a Martin Škrtel. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Juraj Berzedi|30. okt 2020 o 16:00

Verejnosť sa nomináciu dozvie v utorok.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia je v netradičnej situácii. Hoci v októbri splnila cieľ, ktorým bol postup do finále baráže o EURO 2020, zniesla sa na ňu veľká kritika.

Doplatil na to tréner Pavel Hapal, ktorého vedenie futbalového zväzu pre neuspokojivý prejav tímu odvolalo.

Nahradil ho Štefan Tarkovič. Muž, ktorý bol pri reprezentácii päť rokov asistentom trénera Jána Kozáka staršieho.

Medzi hráčmi bol rešpektovaný a uznávaný.

A môže zohrať dôležitú úlohu pri návrate Martina Škrtela, Tomáša Hubočana, Adama Nemca či Vladimíra Weissa do reprezentácie.

„Ak sa niekto rozhodne skončiť, treba to akceptovať a pripraviť ďalších hráčov,“ načrtol pre SME bývalý reprezentačný tréner Ladislav Jurkemik.

Posledné zápasy však ukázali, že reprezentácia nemôže stáť len na Marekovi Hamšíkovi. Potrebuje ďalšieho lídra, skúsenosti i kvalitu.

A za súčasného stavu ju všetci štyria spomínaní hráči ponúkajú. Kto z nich by sa mal pred dôležitým zápasom v Severnom Írsku vrátiť do národného tímu?

Potrebuje reprezentácia Škrtela?

Za reprezentáciu hral takmer pätnásť rokov, z čoho posledných deväť bol jej kapitánom. Tak dlho v tejto funkcii nebol nikto pred ním.

Bol osobnosťou na ihrisku a hlavné slovo mal aj v kabíne. Za národný tím odohral 103 zápasov vrátane majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016.

„Vzťahy v mužstve fungovali na princípe rodiny a takú atmosféru, aká panovala v mužstve v tom čase, som nezažil nikde inde,“ priznal Škrtel.

Mesiac pred štartom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 sa rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru. Pre zdravotné ťažkosti i neistotu v klube.

Na jeho poste hrali Denis Vavro či Martin Valjent. Obaja s potenciálom, aby ho raz mohli nahradiť. Nie však v súčasnosti.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»EURO 2021»Škrtel, Weiss, Hubočan či Nemec. Potrebuje reprezentácia ich návrat?