Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Nemec: Valilo sa na nás, že nech hrajú mladí. Tak sme vyhoveli

Adam Nemec na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)
Pavol Spál|Publikované 28. máj 2019 o 17:46

Adam Nemec dal v tejto sezóne už devätnásť gólov.

V cyperskej lige skóroval 16-krát a je najlepším strelcom súťaže. V tejto sezóne strelil ADAM NEMEC v drese FC Pafos už devätnásť gólov (okrem ligových pridal tri v pohári). Je to jeho osobný rekord, žiadny slovenský futbalista ich nedal v najvyššej súťaži viac.

Zaujímavosti

Adam Nemec je z futbalovej rodiny. Jeho otec Milan dvakrát reprezentoval Československo a nedávno doviedol ako tréner Pohronie k postupu do najvyššej súťaže. Svokor Milan Kollár hrával federálnu ligy za Inter a je bývalým trénerom futsalovej reprezentácie.

Niektorým hráčom pomohlo, že prestali konzumovať jedlá, ktoré im škodia. Čo je za vašou streleckou fazónou?

Nerobil som nič iné ako predtým. Jediné, čo to mohlo ovplyvniť, je, že som sa oženil. Prospieva mi domáca pohoda. Prestal som brať futbal úplne vážne. Nestresujem sa preň. Snažím sa užívať si ho. Viem, že sú to moje posledné roky. Možno je za tým aj voľná hlava. Nepoviem si, že musím dať v každom zápase tri góly. Už sám seba nedostávam pod tlak.

Tridsaťštyriročná portugalská hviezda Cristiano Ronaldo má podľa testov biologický vek iba 23 rokov. Vy ste rovnaký ročník narodenia 1985. Ako je to u vás?

V tejto sezóne som sa cítil dobre, aj keď ku konci už únava doliehala. Je to však prirodzené. S Ronaldom sa ťažko dá porovnávať. On má okolo seba tím špičkových odborníkov, lekárov, chemikov, biochemikov či fyzioterapeutov. Má ideálne podmienky na regeneráciu. Aj sám sa o seba veľmi stará. Napriek tomu, že v septembri budem mať už 34, tak sa cítim tiež fyzicky veľmi dobre. Hral som takmer každý zápas plnú minutáž a nemal som s tým problém.

Na aký vek sa cítite?

Aj na tieto otázky reagoval Nemec

Prijali by ste ponuku vrátiť sa do reprezentácie?

Nakoľko sa hráč ako vy dokáže finančne zabezpečiť?

Chcete sa vrátiť do slovenskej ligy?

Dokedy plánujete hrať?

Myslí futbalista počas najlepších rokov kariéry na to, čo bude po nej?

V hlave je to, samozrejme, na nejakých dvadsať. Telo sa však nedá oklamať. Je pravda, že po zápase už bývam viac unavený. Je to prirodzené a nedá sa s tým už nič robiť.

Je pre vás už ťažie starať sa o telo a regenerovať?

Vždy som sa o seba dôkladne staral, lebo som vedel, že si tak môžem futbalový vek predĺžiť. Či už to bola strava, doplnky výživy či regeneračný režim. Možno aj preto som nemal počas kariéry vážnejšie zranenie. Je pravda, že regenerácia je na Cypre trošku obmedzená. Veľa možností tu nemáme. Niektoré veci, ktoré mi pomôžu zregenerovať, mám aj doma. Možno aj preto sa cítim fyzicky v tomto veku ešte relatívne dobre.

Spolu s Martinom Škrtelom a Tomášom Hubočanom ste vo februári oznámili ukončenie reprezentačnej kariéry. Nebolo to unáhlené? Neľutujete to?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články