Volejbalistky Slávie UK obhájili majstrovský titul

SITA|27. apr 2011 o 19:04

Majsterkami Slovenska vo volejbale žien sa stali hráčky Slávie UK Ekonomická univerzita Bratislava.

BRATISLAVA. Tie v piatom rozhodujúcom zápase finálovej série play off zvíťazili na ihrisku Doprastavu Bratislava nad domácimi favoritkami 3:0 (18, 23, 20) a v sérii zvíťazili 3:2. Obhájili tak titul z predchádzajúcej sezóny a po trinásty raz si prevzali pohár určený majstrovi Slovenska.

Výsledok - 5. zápas finále play off:

VK Doprastav Bratislava - Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava 0:3 (-18, -23, -20), konečný stav série 2:3

Prvý bod zápasu patril hostkám zo Slávie UK EU a tie akoby tým naznačili, že neprišli do športovej haly bratislavského PKO v porazeneckej nálade, ale s cieľom postaviť na hlavu všetky papierové prognózy. Vďaka vynikajúcemu servisu a kvalitnému útoku zatlačili domáce do defenzívy a postupne zbierali bod po bode, aby sa nakoniec tešili z prvého setu získaného na ihrisku Doprastavu, keď ho vyhrali jasne 25:18.

Aj vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie zverenkám trénerky Zuzany Tlstovičovej. Od začiatku si udržiavali mierny jedno - dvojbodový náskok. Po prvom technickom oddychovom čase sa im pri podaní Golitkovej podarilo šnúrou bodov odskočiť na 13:9, vzápätí sa však rovnakou sériou prezentovali pri podaní Kuciakovej domáce a o chvíľu bolo 14:14.

Zdalo sa, že to bude napínavé až do konca, ale keď sa postavila na servis slávistka Herelová, zrazu bolo 20:14 v prospech hosťujúcich vysokoškoláčok. Za stavu 23:16 sa zdalo byť všetko jasné. Zverenky trénera Marka Rojka však zdvihli hlavy a ešte urobili z tohto setu drámu. Slávia potrebovala päť setbalov na ukončenie hry, nakoniec sa to podarilo najvyššej hráčke na ihrisku Golitkovej a po najtesnejšom možnom víťazstve 25:23 viedli hostky už 2:0.

Doprastaváčky sa udržali na bodovej vlne aj na začiatku tretieho setu. Viedli 3:0 a 4:1, ale na prvý technický oddychový čas už išli s jednobodovým náskokom hostky. Hneď po ňom prišli bodové šnúry. Najskôr sa o trhák pokúsili slávistky, skončil sa za stavu 12:8. Potom však domáce opäť vyrovnali, ale zverenky Zuzany Tlstovičovej opäť nasadili všetky zbrane a o chvíľu už bolo 18:13 v ich prospech.

Hviezdila najmä nahrávačka Martina Jelínková, ktorá perfektne rozhadzovala lopty smečiarkam a tie premieňali pripravené šance. Opäť sa na uzavretie setu a tým aj zápasu natrápili, ale nakoniec premenili tretí mečbal znamenajúci trinásty titul.