Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Vo Švédsku nehrali kvôli zrážke vlaku s karvou

TASR|Publikované 19. nov 2007 o 13:21

Göteborg 19. novembra (TASR) - Víkendový program najvyššej švédskej súťaže hádzanárok narušilo krvavé železničné nešťastie, ktorého jedinou obeťou však ...

Göteborg 19. novembra (TASR) - Víkendový program najvyššej švédskej súťaže hádzanárok narušilo krvavé železničné nešťastie, ktorého jedinou obeťou však bola našťastie iba zablúdená krava. Prežúvavec na vysočine v kraji Floby nedopatrením opustil pasienky a ocitol sa na koľajniciach, kde prišlo k osudnej zrážke s vlakovou súpravou vezúcou hráčky Önnereds HK na duel 9. kola proti Sparvägens HF.

Rušňovodič okrem smrti zvieraťa skonštatoval aj závažnú poruchu brzdového systému a vlak nemohol pokračovať v ďalšej ceste. Ako informoval denník Göteborgs Posten, hráčky Önneredu sa do dejiska stretnutia dostali až výrazne po určenom začiatku stretnutia o 15.00 a keďže posledný vlak domov do Göteborgu im odchádzal už o 18.00, rozhodol delegát zápasu o jeho preložení na iný termín. Tréner piateho tímu tabuľky Magnus Lindqvist priznal po incidente mierne roztrpčenie: "Boli sme naozaj nažhavení na toto stretnutie a som trošku sklamaný. Na druhej strane som ale rád, že nikto neprišiel k úrazu."

Súvisiace články