Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Vlaňajšok sa môže opakovať, Michalovce s tromi mečbalmi

SITA|Publikované 14. máj 2007 o 14:31

MICHALOVCE/ŠAĽA 14. mája (SITA) - Finálová séria národného play off o titul majstra SR v hádzanej žien má zatiaľ podobný vývoj ako vlani. Iuventa Michalovce rovnako ako minulý rok využila naplno výhodu ...

MICHALOVCE/ŠAĽA 14. mája (SITA) - Finálová séria národného play off o titul majstra SR v hádzanej žien má zatiaľ podobný vývoj ako vlani. Iuventa Michalovce rovnako ako minulý rok využila naplno výhodu domáceho prostredia a po víkendových víťazstvách 28:21 (12:12) a 26:14 (15:6) má na úspešnú obhajobu k dispozícii tri mečbaly.

"Sériu sme rozbehli tak, ako sme si predstavovali. Aj keď som sa trochu obával po našom výpadku v závere základnej časti súťaže. Družstvo sa však dalo dokopy a vrátilo sa k svojmu hernému štýlu. V nedeľňajšom druhom dueli sme súpera prevýšili fyzicky. Nepočítal som s tým, že budeme na palubovke tak dominovať a príležitosť dostanú aj dorastenky. Určite by sme chceli ukončiť finále už v treťom zápase. Keď to nevyjde v sobotu, tak potom na druhý deň vo štvrtom stretnutí," uviedol tréner Iuventy Dušan Daniš. Oporou michalovského družstva bola brankárka Lenka Krajcárová. "V nedeľu sme mali od začiatku perfektnú obranu. Kým Šaľa hrala ustráchane, nám všetko vychádzalo. Som rada, že to takto dopadlo," poznamenala po druhom víťaznom zápase Krajcárová. Defenzívnu činnosť tímu zo Zemplína vyzdvihla aj pivotka Lívia Kalaninová: "Najväčší rozdiel bol jednoznačne v obrane. Podali sme kolektívny výkon, každá naša hráčka na svojom poste zabrala. Ja som skôr očakávala, že jednoduchší bude ten sobotňajší súboj, ale bolo to presne naopak. Verím, že sériu ukončíme v Šali a majstrovský titul bude náš."

V šalianskom tábore zavládlo v nedeľu veľké rozčarovanie. Trénerka Dusla Darina Braunová smutne skonštatovala: "Sklamali ma všetky moje zverenky, takto sa o titul nebojuje. V sobotu to bol z našej strany ešte dobrý výkon. Tam boli iné dôvody, prečo sme prehrali tak, ako sme prehrali. Ak chceme hrať o majstra, mali sme aj v nedeľu podať minimálne taký výkon ako v sobotu, ale žiaľ od začiatku to bolo inak. Skúsené hráčky neurobili na palubovke absolútne nič a keď za nepriaznivého stavu dostane príležitosť menej vyťažovaná hráčka, tak samozrejme aj ona spraví chyby." Za vedenie klubu sa k víkendovému neúspechu na východe republiky vyjadril sekretár Ladislav Kovács. "Ešte sa nevzdávame, budeme bojovať, veď hráme pre divákov. Dnes nás čaká hodnotenie, nepredpokladám nejaké zásahy do hráčskeho kádra, či realizačného tímu. Dievčatá však určite chváliť nebudeme, veď sú to riadne platené profesionálky. V sobotu odohrali dobrý zápas, ale na druhý deň podali zahanbujúci výkon."


Súvisiace články