Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Višňovský sa pripojí k Islanders najneskôr 11. februára

(Autor: TASR)
SITA|27. jan 2013 o 11:03

Topoľčiansky rodák hral v úvode ročníka v Slovane Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa pripojí k tímu NHL New York Islanders pravdepodobne 11. februára. V sobotu to prostredníctvom svojho konta na Twitteri potvrdil hráčov agent Neil Sheehy.

"Mal by sa vrátiť nie neskôr ako 11. februára, možno aj skôr,“ uviedol Sheehy, ktorý zopakoval, že Višňovský sa rozhodol zotrvať na Slovensku z rodinných dôvodov, keďže jeho blízky má zdravotné problémy.

Islanders na začiatku sezóny suspendovali Višňovského, lebo sa nepripojil po skončení výluky k tímu. Ak by klub z Long Islandu Slováka nesuspendoval, bol by na základnej súpiske a tím by nemohol namiesto neho využiť nijakého iného hráča.

Višňovského získali Islanders v lete v rámci výmeny z Anaheimu. V 68 stretnutiach minulej sezóny strelil za Ducks 6 gólov a pridal 21 asistencií. Na svojom konte má celkovo 771 duelov v NHL.

"Zatiaľ zostávam doma, ale určite sa vrátim do Islanders, musím dodržať zmluvu. Teraz som tu najmä z rodinných dôvodov. Len čo sa doriešia, vraciam sa za more. Bude mi veľmi ľúto za Slovanom a za neskutočnou atmosférou na zimnom štadióne. Takú som nezažil ani v NHL," uviedol v nedávnom on-line rozhovore s čitateľmi pluska.sk Višňovský, ktorý má s Islanders platný kontrakt do konca sezóny 2012/13.

Súvisiace články