Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác

Márne skrývali slzy. Pozrite si prvé reakcie futsalistov po postupe na ME

Slovenská futsalová reprezentácia. (Autor: TASR)
Michal Šášky|13. apr 2021 o 20:21

Slováci dosiahli historický úspech.

CIORESCU. Posledných desať sekúnd sa už nehralo. Slovenskí futsalisti si pretierali oči a plakali od šťastia. Reprezentácia si v Moldavsku suverénnym víťazstvom 4:0 vybojovala historický postup na majstrovstvá Európy 2022.

"Tie pocity sú úžasné. Všetci hráči si zaslúžia veľkú poklonu, hráči si oslavy zaslúžia za celý kvalifikačný cyklus," povedal krátko po zápase tréner slovenskej reprezentácie Marián Berky.

VIDEO: Pozrite si prvé reakcie

Jeho zverenci prehrali zo šiestich zápasov len jediný. S jedenástimi bodmi figurujú na druhom mieste za Azerbajdžanom.

"Veľmi ťažko sa opisujú emócie tak krátko po zápase. Ideme prvýkrát na EURO. Bolo vidieť, že sme za týmto cieľom išli od začiatku, aj keď tie výsledky zo začiatku možno neboli dobré. Ukázali sme, že sme jeden tím a ten postup sme si zaslúžili," komentoval so slzami v očiach kapitán Slovenska Tomáš Drahovský.

Definitívu postupu zabezpečili gólmi v Moldavsku Dušan Rafaj, Martin Směřička a dvakrát sa presadil Gabriel Rick.

"Už predtým sme sa bavili, že toto bude náš najdôležitejší zápas. So všetkou úctou a rešpektom k súperovi, ale ak by sme neporazili Moldavsko, tak na EURO nemáme čo robiť. Toto víťazstvo všetko zdupľovalo a veľmi sa tešíme," dodal Drahovský.

VIDEO: Pozrite si najlepšie momenty zápasu

Kontinentálny šampionát sa bude konať 19. januára - 6. februára 2022 v holandských mestách Amsterdam a Groningen.

Medzi účastníkmi šampionátu sú zatiaľ okrem Holandska aj Chorvátsko, Rusko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Kazachstan, Španielsko, Taliansko, Portugalsko, Gruzínsko, Slovinsko a Slovensko.

Ďalší postupujúci budú známi v stredu.

Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.

Súvisiace články