Momentka po zápase Česko - Slovensko, Liga národov UEFA.
Momentka po zápase Česko - Slovensko, Liga národov UEFA. (Autor: TASR)

Slovensko prehralo v Česku 0:2.

PLZEŇ, BRATISLAVA. V skupine skončili poslední. Futbalisti Slovenska sa v Lige národov prepadli o triedu nižšie.

Sklamali. A najmä v ofenzíve toho ukázali žalostne málo.

V septembri katastrofálne Ligu národov odštartovali a v novembri ju po nevýraznom výkone ukončili.

V oboch prípadoch stáli proti Česku. V stredu na plzenskom štadióne prehrali 0:2. Zo šiestich zápasov Ligy národov vyhrali iba jeden, až štyrikrát prehrali.

Ani v jednom zápase neboli lepší

Ani v jednom zápase neboli Slováci herne lepší ako súper, ani v jednom nedominovali.

A to isté platilo aj v stredu v Česku. Súper v druhom polčase hru pohodlne kontroloval.

Liga národov: NAJ zo zápasu Česko - Slovensko: fotogaléria

19.11.2020

"Nezvládli sme zápas. Česi boli lepší. Musíme zostať zdraví a všetci v kluboch hrávať, lebo kvalita v našom tíme je obrovská. Treba to však ukázať na ihrisku," reagoval útočník Michal Ďuriš pre RTVS.

Slováci začali zápas pasívne a nepokryli najväčšie české eso. Stredopoliar Tomáš Souček už v 17. minúte otvoril skóre, keď sa presadil hlavičkou.

Druhý gól pridal útočník Zdeněk Ondrášek, ktorého v Česku prezývajú Kobra. Aj on zostal v šestnástke nepokrytý.

Slováci spadli do céčka

Slováci mohli prehrať aj vyšším rozdielom, ale v úvode ich zachránil brankár Marek Rodák.

Kým Česi postúpili do najvyššej divízie Ligy národov, Slováci spadli do céčka. Vo svojej skupine skončili so štyrmi bodmi na poslednom mieste.

"Bolo to ťažké, Slovensko považujem za silný tím so silnými individualitami," hodnotil tréner Česka Jaroslav Šilhavý s úsmevom na tvári.

"Slováci hrozili celý zápas. Vždy sme boli od Slovákov trošku šťastnejší, čo platilo aj dnes," dodal tréner Česka.

V základnej zostave dostal šancu Norbert Gyömbér, ktorý na stopérskom poste nahradil Ľubomíra Šatku.

Tréner Štefan Tarkovič spravil oproti predošlému zápasu so Škótskom päť zmien.

Vrátil sa k starému systému s krídlami, dal opäť dôveru Róbertovi Makovi a Albertovi Rusnákovi. Na hrote dostal prednosť Michal Ďuriš.

Tentoraz zámer Tarkovičovi nevyšiel.

Suslov sa postaral o rekord

"Vyhral lepší tím, Česi boli nebezpečnejší a vyhrali zaslúžene," povedal kapitán Slovákov Marek Hamšík pre RTVS.

"Mrzí nás to, opäť sme nedokázali Čechov zdolať. Som však optimista," doplnil.

V 61. minúte naskočil do hry striedajúci Tomáš Suslov a vo veku 18 rokov a 164 dní sa stal najmladším debutantom v dejinách slovenskej reprezentácie.

Doterajší rekordér Szilárd Németh mal pri svojej premiére 18 rokov a 231 dní.

Suslov sa chcel presadiť individuálne, ale nešlo mu to podľa predstáv. Možno až príliš chcel, ale chýbala mu ľahkosť.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Slováci neukázali takmer nič. Kvalita v našom tíme je obrovská, tvrdí Ďuriš