Víťazom obrovského slalomu sa stal Francúz Alexis Pinturault.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Val d'Isere:

Obrovský slalom mužov - konečné poradie:

1.Alexis PinturaultFrancúzsko1:51,18 min
5.Henrik KristoffersenNórsko+ 0,90 s
6.Alexander SchmidNemecko+ 1,01 s
30.Adam ŽampaSR+ 9,92 s
40.Andreas ŽampaSR+ 3,27 s - nepostúpil do II. kola

VAL D'ISERE. Domáci Alexis Pinturault sa stal víťazom sobotňajšieho obrovského slalomu v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d'Isere.

Dvadsaťšesťročný pretekár bol v súčte oboch kôl o 26 stotín sekundy lepší ako druhý Nemec Stefan Luitz.

Rakúsky favorit Marcel Hirscher nenadviazal na minulotýždňový triumf v americkom Beaver Creeku. Po prvom kole síce viedol, no v druhej jazde sa dopustil viacerých chýb a obsadil tretiu pozíciu s mankom 0,54 sekundy za Pinturaultom.

Francúz pri svojom 180. štarte vo Svetovom pohári dosiahol jubilejný dvadsiaty triumf.

Z bratov Žampovcov si lepšie počínal skúsenejší Adam.

Po solídnom 19. mieste v prvej jazde však pokazil druhé kolo, nabral veľké manko 9,92 sekundy a skončil až tridsiaty.

To je viac než osem percent víťazovho času, podľa pravidiel Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) si nepripísal bod, ktorý sa dá získať za 30. priečku.

Pre 27-ročného Tatranca boli preteky vo Val d'Isere vstupom do tejto sezóny Svetového pohára, úvodný mesiac zmeškal pre operáciu menisku a následnú rehabilitáciu.

Mladší zo Žampovcov Andreas sa v prvom kole zaradil na nepostupovú 40. priečku s odstupom 3,27 sekundy na spomenutého priebežného lídra z Rakúska Hirschera.

"Boli to moje prvé preteky po dlhom čase a po zranení. Som neskutočne rád, že sa mi podarilo dostať do druhého kola. V prvom kole som predviedol skvelú jazdu, taktiež aj tá druhá bola perfektná. Škoda, že v nej prišla jedna chyba, ale som tam, medzi najlepšími pretekármi sveta, a to ma neskutočne motivuje dopredu," uviedol po pretekoch Adam Žampa.

"Ukázal som, že na to mám a idem ďalej. Je to pre mňa veľká motivácia. V nedeľu máme slalom. Ďakujem všetkým za podporu. Je to naozaj neskutočný pocit, keďže pred ôsmimi týždňami som ešte ležal na pooperačnej izbe a dnes som bol medzi najlepšími lyžiarmi sveta," dodal.