V Skalici diváci gól z hry nevideli, Trenčín prehral s Liptovským Mikulášom

Hokejisti Skalice sa tešia po víťazstve nad Detvou.
Hokejisti Skalice sa tešia po víťazstve nad Detvou. (Autor: SITA)
SITA|19. mar 2017 o 21:34

Baráž o Tipsport ligu rozbehli najlepšie favoriti. Liptovský Mikuláš aj Trenčín sú na prvých dvoch miestach.

SKALICA. Hokejisti Skalice doma zvíťazili nad hráčmi Detvy 1:0 po samostatných nájazdoch v druhom kole play-out slovenskej Tipsport ligy.

Ústrednými postavami duelu boli brankári oboch tímov - Roman Petrík si pripísal 18 úspešných zákrokov, jeho náprotivok Filip Orčík kryl o štyri strely viac.

Jediný puk dostal za chrbát gólmana hostí Tomáš Hluch v šiestej sérii nájazdov.

V Skalici gól z hry nepadol. Pozrite si, ako vyzeral jej zápas proti Detve: fotogaléria

19.3.2017

V druhom zápase hráči Liptovského Mikuláša triumfovali nad domácimi hokejistami Dukly Trenčín 4:3 po predĺžení. Domáci pritom už v deviatej minúte vyhrávali 2:0 gólmi Marcela Hossu a Eduarda Šimuna, ale ešte do konca prvej tretiny Liptáci znížili zásluhou presného zásahu veterána Mareka Urama.

V 29. minúte zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov počas presilovej hry Jakub Ručkay, no už o sedem minút vrátil Liptákov do hry český legionár Jakub Langhammer.

V tretej tretine poslal duel do predĺženia druhým gólom štyridsaťdvaročný Marek Uram, ktorý napokon strelil hetrik a rozhodol o víťazstve Liptovského Mikuláša.

Dvorným asistentom Urama bol v nedeľu Matúš Sukeľ, ktorý sa prihrávkami podieľal na všetkých troch jeho góloch.

Liptovský Mikuláš je po dvoch dueloch s dvoma víťazstvami a piatimi bodmi na čele minitabuľky play-out. Druhá Dukla Trenčín získala doposiaľ o bod menej.

Skalica najbližšie nastúpi v utorok 21. marca od 17.00 h v Liptovskom Mikuláši. Detva v rovnaký deň od 18.00 h doma zabojuje o prvé víťazstvo proti Trenčínu.

1.Liptovský Mikuláš211008:45 b
2.Trenčín2101010:94 b
3.Skalica201016:72 b
4.Detva200111:51 b

TIPSPORT lIGA 2016/2017 - play-out, 2. kolo:

Trenčín - L. Mikuláš 3:4 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 3. Marcel Hossa (Andrej Šťastný, M. Hecl), 9. Šimun (Sojčík, Holenda), 29. J. Ručkay (Šimun, Holenda) - 13. M. Uram (Nádašdi, M. Sukeľ), 36. Langhammer (Stehlík, Bobček), 48. M. Uram (M. Sukeľ), 65. M. Uram (M. Sukeľ)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Holienka - Korba, Ország, 1815 divákov

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - Sojčík, Šimun, Vopelka - J. Ručkay, Sádecký, Štumpf - Denis Hudec, J. Švec, J. Gašparovič

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - Nádašdi, Bobček, R. Stehlík, P. Luža, Michal Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Stümpel, Brezniak - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

Skalica - Detva 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd: Hluch

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - Šefčík, Výleta, 2421 divákov

Skalica: Roman Petrík - Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Róbert Mikéska, Pavešič, Halabrín, Vanek - Š. Petráš, Vereš, Janáč - Hluch, K. Kučera, Kňazev - Pavol Kotzman, Brodek, Dvonč - Alexander Kotzman, Ivičič, Romančík

Detva: Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, P. Lunter, Zorvan, Mačkovič, D. Jendroľ - Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar - T. Török, J. Petro, J. Žilka - Brveník, Huňady, Hrušík - F. Šedivý, Srnka, Poliaček

Domov»Hokej»Slovensko»V Skalici diváci gól z hry nevideli, Trenčín prehral s Liptovským Mikulášom