NEW YORK. Ako prezradil pre denník Winnipeg Sun nemenovaný zdroj z prostredia NHL, útočník Vancouveru sa momentálne ocitol v hľadáčiku "jazdcov" z New Yorku.
Generálny manažér Rangers Glen Sather údajne tak "dychtivo" hľadá posilu do ofenzívy, že nebude váhať priniesť do tímu dubnického rodáka, hneď ako sa zotaví po operácii ramena. Demitra dúfa, že sa vráti do súťažného diania po Vianociach. V tejto sezóne na premiérový zápas stále čaká, jeho návrat oddialil druhý chirurgický zákrok na operovanom ramene, ktorý musel absolvovať v októbri.
Demitru spájajú s Gáboríkom
Tridsaťpäťročný Demitra počas svojej 15-ročnej profiligovej kariéry zaznamenal dokopy 301 gólov a 451 asistencií v 819 stretnutiach, pričom má za sebou desať dvadsaťgólových sezón. Podľa zámorského denníka by mohol byť vhodným spoluhráčom do útoku pre kanoniera "jazdcov" Mariána Gáboríka. "Tí dvaja sú najlepšími priateľmi a hrali spolu už v Minnesote," píše autor článku.
Demitra, ktorého plat v tejto sezóne zhltne z platového rozpočtu Vancouveru 4 milióny dolárov, sa v lete stane neobmedzeným voľným hráčom, čo by mohlo generálneho manažéra Canucks Mikea Gillisa tiež podnietiť k výmene slovenského hokejistu.
Rangers odštartovali sezónu vo veľkolepom štýle, no po skvelom rozbehu im veľmi rýchlo došiel dych. Indície naznačujú, že Sather chce čím skôr znova zapáliť iskru vo svojom mužstve a je ochotný vziať na seba riziko spojené s angažovaním Demitru. "Niečo chcú podniknúť. V súčasnosti oslovili úplne každého," cituje Winnipeg Sun nemenovaného ligového funkcionára.
















