Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

V New Yorku predstavili Nemca. Sme nadšení, je to gólová hrozba, vravia

Adam Nemec (vľavo) a tréner New Yorku FC Jason Kreis. (Autor: nycfc.com)
TASR|Publikované 2. feb 2015 o 17:57

Je pre mňa fantastická príležitosť. Verím, že čo najskôr zapadnem a pomôžem klubu, uviedol slovenský futbalista Adam Nemec.

NEW YORK. Slovenský futbalový reprezentant Adam Nemec je od pondelka oficiálne hráčom tímu MLS New York City FC, kam odišiel z nemeckého druholigového klubu 1. FC Union Berlín.

"Prestup do New York City FC je pre mňa fantastická príležitosť. Verím, že čo najskôr zapadnem a pomôžem klubu k dobrému štartu do historickej, inauguračnej sezóny," uviedol Nemec pre klubov web.

Chce sa udržať v reprezentácii

"Viem, že byť súčasťou takého ambiciózneho klubu mi dá šancu ukázať, čoho som schopný a udržať si miesto v slovenskej reprezentácii, s ktorou sa chceme kvalifikovať na EURO 2016," doplnil. Slovenský futbalista ešte čaká na medzinárodný prestupový certifikát a víza.

Dvadsaťdeväťročný útočník nastrieľal v Berlíne od roku 2012 v 64 stretnutiach 14 gólov. V klube sa však postupne ocitol na vedľajšej koľaji a vedenie Unionu mu dalo najavo, že s ním už v budúcnosti nepočíta.

Pôvodná zmluva mala Nemcovi vypršať v lete 2016, po vzájomnej dohode ju obe strany napokon predčasne rozviazali. Nemec má na konte 14 reprezentačných štartov a dva góly.

Gólová hrozba

"Adam je iný typ útočníka, akých máme v kádri, takže nám dáva v ofenzíve nové možnosti. Sme nadšení, že sa Adam pridal k našej už tak silnej skupine útočníkov," povedal na jeho adresu športový riaditeľ klubu Claudio Reyna.

"Sme radi, že máme v tíme reprezentanta z európskej krajiny, ktorý okamžite posilní náš káder a dodá nám ďalšiu gólovú hrozbu," dodal hlavný tréner Jason Kreis.

V New Yorku City, ktorý začne účinkovanie v MLS od sezóny 2015, bude od júla jeho spoluhráčom aj slávny anglický stredopoliar Frank Lampard či Španiel David Villa.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články