Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

V Enschede spadla strecha štadióna, jeden mŕtvy

(Autor: SITA/AP)
SITA|7. júl 2011 o 13:27

V holandskom meste Enschede spadla pri rekonštrukcii futbalového štadióna strecha a zranila trinásť ľudí. Jeden z nich následkom zranení podľahol.

V holandskom meste Enschede spadla pri rekonštrukcii futbalového štadióna strecha a zranila trinásť ľudí. Jeden z nich následkom zranení podľahol.

AMSTERDAM. Jeden človek zahynul a desať ďalších ľudí hospitalizovali so zraneniami po tom, ako sa vo štvrtok približne na poludnie prepadla strecha nad tribúnou futbalového štadióna Twente FC v holandskom meste Enschede. Nešťastie sa udialo počas stavebných prác.

Informoval o tom starosta mesta Peter den Oudsten.

"Spadla časť strechy. V troskách sú ľudia, neviem však koľko," uviedla miestna polícia pre agentúru ANP.

Starosta spresnil, že pri páde strechy v južnej časti štadióna sa celkovo zranilo 13 ľudí. Tri osoby ošetrili priamo na mieste.

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, holandské médiá aj napriek tomu hovoria o tom, že spadli dva trámy.

Podľa prvých správ o tragédii zostalo pod troskami uväznených niekoľko robotníkov, ktorí vykonávali rekonštrukčné práce. Strecha spadla na časť tribúny so sedadlami, ktorá sa nachádza za jednou z brán.

Štadión bol určený na rekonštrukciu, ktorá sa mala ukončiť ešte pred začatím novej sezóny, uviedla holandská tlačová agentúra ANP.

Policajné zložky a záchranná čata zdravotníkov začali ihneď práce na vyslobodení zasypaných robotníkov. Na miesto nešťastia priletel aj záchranný vrtuľník.

V čase havárie mužstvo FC Twente, víťaz domácej ligy v roku 2010, v ktorom vtedy hral aj slovenský útočník Miroslav Stoch, na štadióne netrénovalo.

Súvisiace články