Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V Ázii po škandále s arbitrami asi repríza kvalifikácie na OH

SITA|Publikované 19. nov 2007 o 10:19

BRATISLAVA 19. novembra (SITA) - Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) zrejme ešte v tomto roku rozhodne, či nariadi opakovanie mužského turnaja ázijskej olympijskej kvalifikácie, ktorý v septembri ...

BRATISLAVA 19. novembra (SITA) - Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) zrejme ešte v tomto roku rozhodne, či nariadi opakovanie mužského turnaja ázijskej olympijskej kvalifikácie, ktorý v septembri v Japonsku poznamenal škandál s arbitrami. "Na rokovaní Rady IHF v Paríži sa budeme touto témou zaoberať. Potom by mohlo padnúť rozhodnutie. Aj opakovanie kvalifikácie je možné," uviedol generálny sekretár IHF Peter Mühlematter. Zasadnutie rady IHF sa vo francúzskej metropole uskutoční 18. decembra.

V rozhodujúcom dueli ázijskej olympijskej kvalifikácie Kuvajt - Kórejská republika (28:20) sa jordánski arbitri Ashobali - Hirzallach dopustili viacerých chybných verdiktov, ktorými výrazne ovplyvnili priebeh zápasu.

Ázijská hádzanárska federácia krátko pred spomenutým stretnutím rozhodla o zmene v nominácii arbitrov, keď namiesto od IHF ohlásenej nemeckej špičkovej dvojice Frank Lemme - Bernd Ullrich delegovala Jordáncov. "Prežil som túto frašku priamo v hlave, nič horšie som nevidel. Bolo to hanebné," poznamenal Lemme k udalostiam spred dvoch mesiacov.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.