V 2. etape Okolo Katalánska vyhral Cavendish

TASR|23. mar 2010 o 17:24

Víťazstvo v druhej etape na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, ktorá viedla zo Salta do Banyoles (182,6 km), si v záverečnom hromadnom špurte vybojoval Mark Cavendish pred Argentínčanom Jose Haedom.

Lloret de Mar. Víťazstvo v druhej etape na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, ktorá viedla zo Salta do Banyoles (182,6 km), si v záverečnom hromadnom špurte vybojoval Mark Cavendish pred Argentínčanom Juanom Jose Haedom (obaja 4:15:46 h).

Pre britského špurtérskeho špecialistu z tímu HTC-Columbia to je prvé etapové víťazstvo v roku a 52. v kariére. Pozíciu celkového lídra si udržal 24-ročný Nemec Paul Voss z tímu Milram, ktorý vyhral úvodnú časovku v uliciach Lloret de Mar. Voss však má pred druhým Američanom Levi Leipheimerom (RadioShack) len náskok jednej sekundy.

Nešťastne sa vyvíja sezóna 2010 pre Andyho Schlecka, ktorý pred 2. etapou odstúpil z pretekov Okolo Katalánska. Luxemburský reprezentant, ktorý na Tour de France 2009 skončil na celkovom druhom mieste za víťazným Alebrtom Contadorom, vzdal preteky pre problémy s kolenom a pokles športovej výkonnosti.

Schleck skončil v úvodnej časovke na 131. mieste s takmer polminútovou stratou na víťazneho Vossa.

Slovenský zástupca Martin Velits zo stajne HTC - Columbia obsadil v utorkovej etape 164. miesto s minútovou stratou na víťaza, pričom v celkovom poradí figuruje na 165. priečke.

Preteky Okolo Katalánska vyvrcholia 28. marca.

Výsledky - 2. etapa, Salt - Banyoles (182,6 km):

1. Mark Cavendish (V. Brit./HTC-Columbia) 4:15:46 h, 2. Juan Jose Haedo (Arg./Saxo Bank), 3. Aitor Galdos (Šp./Euskaltel), 4. Samuel Dumoulin (Fr./Cofidis), 5. Michel Kreder (Hol./Garmin), 6. Manuel Cardoso (Port./Footon), 7. Kristjan Koren (Slovin. /Liquigas), 8. Nicolas Roche (Ír./AG2R), 9. Ryder Hesjedal (Kan./Garmin), 10. Daniel Moreno (Šp./Omega Pharma-Lotto) všetci rovnaký čas ako víťaz, ...164. Martin VELITS (SR/HTC-Columbia) +1:00 min.

Celkové poradie po 2. etape:

1. Paul Voss (Nem./ Milram) 4:20:43 h, 2. Levi Leipheimer (USA/ RadioShack) +1 s, 3. Andreas Klöden (Nem./RadioShack) +2 s, 4. Dominik Nerz (Nem./Milram), 5. Jan Bakelants (Belg./Omega Pharma -Lotto) obaja +4 s,....165. Martin VELITS (SR/HTC-Columbia) +1:09 min.