Rozhodli až v nájazdoch. Slovenky dosiahli na MS prvé víťazstvo

Slovenské reprezentantky v hokejbale.
Slovenské reprezentantky v hokejbale. (Autor: hokejbal.sk)
Sportnet|22. jún 2022 o 22:10

O rozhodnutie sa postarala Nela Lopušanová.

LAVAL. Slovenské reprezentantky v hokejbale dosiahli na MS v kanadskom meste Laval prvé víťazstvo v základnej skupine.

Po prehre s Českom si napravili chuť v zápase proti USA. Vďaka zásahu Nely Lopušanovej zdolali zámorské družstvo 4:3 po samostatných nájazdoch.

Slovenky po prvej tretine prehrávali 0:2, ale v prostrednej časti otočili skóre. V priebehu deviatich minút dvakrát skórovala Nikola Nemčeková, pričom jej presné zásahy ešte rozdelila Andrea Klimantová.

Američanky síce v tretej tretine vyrovnali skóre, ale v nájazdovej lotérii už ani jedna z troch hráčok neprekonala slovenskú brankárku Natáliu Dzurillovú.

MS v hokejbale žien 2022 - výsledky:

USA - Slovensko 3:4 sn (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Hughsonová (Levinová, Murphyová), 13. Fradeová (Levinová), 37. Kilroyová (Reddintonová) - 22. Nemčeková (Dobošová), 27. Klimantová (Šimnová, Čorňáková), 29. Nemčeková (Dobošová), rozh. náj. Lopušanová

Domov»Halové športy»Hokejbal»Rozhodli až v nájazdoch. Slovenky dosiahli na MS prvé víťazstvo