United neporazili oslabený tím, Liverpool zdolal Arsenal

Liverpool sa oklepal z prehry proti Leicestru.
Liverpool sa oklepal z prehry proti Leicestru. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. mar 2017 o 15:46

Leicestru prospela zmena trénera. Stále úradujúci šampión vyhral aj druhý zápas v aktuálnom týždni.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United remizovali v sobotňajšom zápase 27. kola anglickej Premier League s Bournemouthom 1:1.

Zahodili sme veľa šancí. V prvom polčase sme hrali fenomenálne a mali sme viesť 3:0 alebo 4:0.

José Mourinho

Favorit nevyužil početnú prevahu, keď hostia celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Andrewa Surmana. Najbližšie k víťaznému gólu mal domáci Zlatan Ibrahimovič, ale v 72. minúte nepremenil pokutový kop.

United zostali v tabuľke na šiestom mieste, Bournemouthu naďalej patrí 14. priečka.

Tréner domácich Jose Mourinho po zápase nečakane pochválil hlavného rozhodcu Kevina Friendsa a kritiku smeroval do vlastných radov.

"Rozhodca výborne posúdil dve kľúčové situácie, penalta proti nám bola a zaregistroval aj penaltu pre nás. A tie ďalšie veci? Kto už vie. Ale nemôžem nikoho iného viniť, iba nás. Zahodili sme veľa šancí. V prvom polčase sme hrali fenomenálne a mali sme viesť 3:0 alebo 4:0.

Manchester United sklamal svojich fanúšikov : fotogaléria

4.3.2017

V druhom polčase sme hrali proti inému mužstvu, boli v desiatich a chápem, že sa sústredili na zisk bodu. Chápem ich, iba bránili. A ich brankár bol fantastický. My sme boli čoraz viac nervóznejší a skončilo to 1:1," citovala BBC Portugalčana.

Mings na otázku, či úmyselne šliapol na Ibrahimoviča odpovedal: "Jasné, že nie. Nikdy by som to neurobil, to nie je môj štýl. Férové a tvrdé súboje, to je moja hra. Ibra je aký je, je to fyzický hráč. Pred zápasom sme dobre vedeli, aké súboje s ním budeme zvádzať a také to aj bolo. Ten lakeť od neho som možno nevidel, ale určite som ho cítil."

K situácii dostal šancu vyjadriť sa aj Švéd a nič nezostal dlžný svojej povesti: "Počúvajte, čo sa stalo na ihrisku, tam aj zostane. Nie som niekto, kto na ihrisku útočí úmyselne na protihráča. Máte kamery, opakované zábery, pozrite si to. Čo sa stalo bolo, že sme vyskočili, ja som vyskočil vyššie a on mi len vyskočil na lakeť."

Leicestru prospela minulotýždňová zmena trénera. Stále úradujúci šampión po odchode Claudia Ranieriho vyhral aj druhý zápas v aktuálnom týždni. Po pondelkovej výhre nad FC Liverpool 3:1 zdolali City rovnakým výsledkom aj rivala z Hullu.

Stoke triumfovalo nad Middlesbrough 2:0, výhru pre domácich zariadil dvoma gólmi rakúsky reprezentant Marko Arnautovič.

V šlágri sobotňajšieho programu vyhral Liverpool nad Arsenalom 3:1. Domáci rozhodli o triumfe v prvom polčase, keď na presný zásah Roberta Firmina nadviazal tesne pred prestávkou Sadio Mane.

Londýnčania po hodine hry znížili zásluhou Dannyho Welbecka, ale konečnú podobu skóre zariadil v nadstavenom čase druhého polčasu Georginio Wijnaldum.

Premier League - 27. kolo:

Manchester United - Bournemouth 1:1 (1:1)

Góly: 23. Rojo - 40. King (11 m), ČK: 45. Surman (Bournemouth)

Leicester City - Hull City 3:1 (1:1)

Góly: 27. Fuchs, 60. Mahrez, 90. Huddlestone (vlastný) - 14. Clucas

Stoke City - FC Middlesbrough 2:0 (1:0)

Góly: 29. a 42. Arnautovič

Swansea City - FC Burnley 3:2 (1:1)

Góly: 12. a 90.+ Llorente, 69. Olsson - 20. a 61. Gray (prvý z 11 m)

FC Watford - FC Southampton 3:4 (1:2)

Góly: 4. Deeney, 79. Okaka, 90. Doucoure - 28. Tadič, 45.+ Redmond, 83. Gabbiadini, 86. Redmond

West Bromwich Albion - FC Crystal Palace 0:2 (0:0)

Góly: 55. Zaha, 84. Townsend

FC Liverpool - Arsenal Londýn 3:1 (2:0)

Góly: 9. Firmino, 40. Mane, 90.+ Wijnaldum - 57. Welbeck