Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

UEFA prvýkrát nariadila po chybe rozhodcu opakovanie zápasu

UEFA premiérovo nariadila opakovať časť zápasu po chybe rozhodcu. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 10. apr 2015 o 13:04

Štvrtková dohrávka medzi Angličankami a Nórkami trvala iba 24 sekúnd. Počas nej Angličanky z penalty vyrovnali na 2:2 a postúpili na šampionát.

BELFAST. Európska futbalová únia (UEFA) prvýkrát v histórii nariadila opakovať časť zápasu po chybnom verdikte rozhodcu.

Stalo sa tak v zápase kvalifikácie ME žien do 19 rokov medzi Anglickom a Nórskom. Štvrtková dohrávka trvala iba 24 sekúnd. Počas nej Angličanky z penalty vyrovnali na 2:2 a postúpili na šampionát.

V sobotu pôvodne Angličanky v závere duelu prehrávali s Nórskom 1:2, keď v nadstavenom čase nemecká rozhodkyňa Marija Kurtesová nariadila pokutový kop v ich prospech.

Angličanky podali protest

Jedna z anglických hráčok ale pri zahrávaní penalty vbehla do šestnástky skôr a arbiterka tak gól správne neuznala. Nesprávne ale nariadila priamy kop pre Nórky, hoci mala dať pokutový kop opakovať.

Angličanky prehrali 1:2, ale hneď po zápase podali protest a dočkali sa doteraz nevídanej odmeny.

UEFA po preštudovaní správy delegáta nariadila opakovať zápas od momentu odpískania penalty. Leah Williamsonová ju po piatich dňoch vo štvrtok bezpečne premenila a poslala svoj tím na ME.

Splnili svoju úlohu

Po niekoľkých sekundách dohrávku na štadióne Seaview v Belfaste rozhodkyňa, tentoraz už nie Nemka Kurtesová, ukončila. Spolu s Anglickom si účasť na šampionáte v Izraeli vybojovalo aj Nórsko.

"Splnili sme svoju úlohu a využili príležitosť, o ktorej som ani nesnívala, že nám ju môžu darovať," cituje agentúra AP slová Williamsonovej.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články