Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

UEFA potrestala CSKA, Apollon a Srbsko za rasizmus

(Autor: Ilustračné - Fotolia)
SITA|Publikované 18. feb 2014 o 14:18

CSKA odohrá najbližší zápas bez divákov a zaplatí pokutu 50-tisíc eur.

NYON. Európska futbalová únia (UEFA) potrestala kluby CSKA Moskva, Apollon Limasson a srbský zväz za rasistické správanie fanúšikov finančnými pokutami a čiastočným alebo úplným uzavretím štadióna.

Najtvrdší trest dostal CSKA za transparent svojich priaznivcov s rasistickými a pravicovými symbolmi pri prehre v Lige majstrov s Viktoriou Plzeň (1:2). Najbližší zápas na európskej scéne musí ruský klub odohrať bez prítomnosti divákov a navyše má zaplatiť 50 000 eur, keďže už v októbri dostal varovanie.

Apollon bude za opičie pokriky na hráča Legie Varšava Dossu Juniora pri domácej prehre 0:2 v zápase Európskej ligy pykať čiastočným uzavretím štadióna. Z rovnakého dôvodu nebudú môcť využiť plnú kapacitu tribún ani Srbi pri najbližšom dueli reprezentácie do 21 rokov.

Opičie zvuky sa z hľadiska ozývali počas ich remízového kvalifikačného súboja ME 2015 proti Belgicku (2:2). Keďže v ich prípade ide o opakované previnenie, musia pri ďalšom domácom stretnutí rozvinúť veľký transparent s nápisom "Nie rasizmu" a kapitán tímu prečíta pred začiatkom vyhlásenie odmietajúce rasizmus.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.