Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

UEFA potrestala Bulharov, proti Čechom nastúpia bez podpory fanúšikov

Fanúšikovia Bulharska počas zápasu proti Anglicku. (Autor: Vadim Ghirda SITA/AP)
TASR|29. okt 2019 o 16:29

Bulharsko navyše musí zaplatiť pokutu 75.000 eur.

NYON. Futbalisti Bulharska odohrajú najbližší domáci duel kvalifikácie EURO 2020 v novembri proti Česku na prázdnom štadióne.

Európska futbalová únia (UEFA) ich tak potrestala za rasistické prejavy fanúšikov v predchádzajúcom kvalifikačnom dueli v Sofii proti Anglicku.

Bulharsko navyše musí zaplatiť pokutu 75.000 eur.

Disciplinárka UEFA navyše udelila Bulharskému futbalovému zväzu (BFS) dvojročnú podmienku a opakované porušenie pravidiel bude automaticky znamenať uzatvorenie štadióna na ďalší súťažný zápas.

Na najbližších dvoch domácich stretnutiach musia Bulhari vyvesiť transparent s nápisom "Nie rasizmu". Ďalších 10.000 eur zaplatia za to, že pred duelom s Anglickom sa fanúšikovia správali neprimerane počas hymny súpera, za rovnaký priestupok dostala pokutu 5000 eur aj anglická FA.

Októbrový zápas Bulharsko - Anglicko na štadióne v Sofii musel rozhodca Ivan Bebek z Chorvátska dvakrát prerušiť, pretože domáci priaznivci sa prezentovali hrubým rasistickým správaním.

Okrem opičích zvukov pri dotykoch anglických hráčov s loptou vyrukovali aj s nacistickými pozdravmi a pyrotechnikou. Angličania vyhrali duel jednoznačne 6:0 a priblížili sa k postupu na záverečný turnaj.

V dôsledku neprístojností fanúšikov a debaklu na trávniku odstúpil prezident Bulharského futbalového zväzu (BFS) Borislav Michajlov.

Súvisiace články