Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

UEFA bude voliť prezidenta, Platini nemá súpera

Michel Platini bude naďalej prezidentom Európskej futbalovej únie. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. mar 2015 o 11:09

Francúz je na čele UEFA od roku 2007.

VIEDEŇ. Európska futbalová únia (UEFA) bude v utorok na 39. kongrese v Reed Exhibitions Messe vo Viedni voliť prezidenta, jediným kandidátom je ten súčasný - Michel Platini. Legendárny Francúz je na čele strešnej organizácie od januára 2007 a očakáva sa jeho potvrdenie vo funkcii, v ktorej po düsseldorfskom sneme nahradil Švéda Lennarta Johanssona.

Aj po viedenskom kongrese zostane členom výkonného výboru UEFA bývalý prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec, ktorý je jeho súčasťou od roku 2009. Plní úlohy vedúceho komisie pre prestupy hráčov a otázky hráčskych zmlúv, je podpredsedom legislatívnej komisie aj špeciálnym poradcom expertnej skupiny pre bezpečnosť na štadiónoch.

Kongres Európskej futbalovej únie sa koná každoročne, zúčastňujú sa na ňom zástupcovia všetkých 54 členských asociácií. V rakúskej metropole budú v utorok na programe aj voľby do výkonného výboru UEFA i európskych členov do výkonného výboru Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Výročné hodnotenia prednesú prezident Michel Platini, zástupcovia výkonného výboru a administratívy UEFA. Svoje správy budú prezentovať aj predsedovia jednotlivých komisií. Ďalším z hlavných bodov viedenskej agendy bude otázka financií.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.