Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Panuje neistota. V decembri nás nemusia pustiť do Austrálie, tvrdí Lacko

Lukáš Lacko vypadol v 2. kole. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. nov 2020 o 09:59

Ohrozené sú januárové tenisové turnaje.

MELBOURNE. Úvodné turnaje novej tenisovej sezóny, ktoré predchádzajú grandslamovému Australian Open, sú ohrozené.

Organizátori totiž naznačili "nové výzvy" pre hráčov, ktorí plánujú priletieť do Austrálie počas pandémie koronavírusu.

Vedenie ATP rozposlalo hráčom správu, v ktorej im oznámilo, že pôvodne plánované decembrové prílety do Austrálie sú v tejto chvíli neisté, čo zrejme naruší nabitý januárový harmonogram podujatí.

Pôvodne sa počítalo s tým, že tenisti pricestujú do Austrálie už v decembri, aby mohli v krajine absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu pred štartom na Australian Open, ktorý sa v Melbourne začne 18. januára.

Pracujú na čo najlepšom kalendári

Pred grandslamovým turnajom sa má uskutočniť prestížny ATP Cup v Brisbane, Perthe a Sydney či tradičné podujatie v Adelaide.

"Počas uplynulých 24 hodín sme mali diskusie s predstaviteľmi Tennis Australia, ktorí nás informovali o nových výzvach v súvislosti s pôvodnými termínmi príchodu hráčov a trénerov.

Chápeme, že panuje neistota ohľadom štartu sezóny 2021, no tvrdo pracujeme na tom, aby sme vypracovali čo najlepší kalendár podujatí," uviedla ATP vo svojej správe, ktorej znenie zverejnil na twitteri slovenský tenista Lukáš Lacko.

"Špekuluje sa, že hráčom nebude umožnený vstup do Austrálie v decembri," doplnil komentár aktuálne 193. hráč sveta.

Všetky turnaje na jednom mieste?

Príchody do Austrálie sú stále prísne kontrolované a po príletoch zo zahraničia musia všetky osoby nastúpiť do dvojtýždňovej karantény.

Každý austrálsky štát má pritom ešte vlastné opatrenia na zamedzenie šírenia vírusu. Takisto nie je jasné, či tenisti budú môcť počas karantény trénovať.

Vedenie Tennis Australia v pondelok takisto oznámilo svoje plány, aby turnaje v Sydney, Brisbane, Perthe, Hobarte, Adelaide a Canberre, ktoré predchádzajú Australian Open, boli presunuté do štátu Viktória s metropolou Melbourne.

Tým by bol umožnený príchod hráčov na grandslamový turnaj, aj keby prišlo k uzavretiu hraníc medzi jednotlivými austrálskymi štátmi.

Informovala agentúra AFP.

Súvisiace články